Memur Sen: Kamu'da Esnek Mesaiye Geçilmeli!

Cumhurbaşkanlığı'na resmi yazı gönderen Büro Memur-Sen, kamuda esnek ve dönüşümlü çalışma modeline geçilmesini talep etti.

Sendika 09.04.2021, 13:01 09.04.2021, 13:04 Güler Sağlam
Memur Sen: Kamu'da Esnek Mesaiye Geçilmeli!

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan "Artan vaka sayıları ve yoğun iş temposu nedeniyle kamu görevlilerimiz yüksek risk altındadır. Bunun için kamuda esnek çalışmaya yeniden dönülmelidir." dedi.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunun yetkili sendikası Büro Memur-Sen, kamuda yeniden esnek ve dönüşümlü çalışmaya geçilmesi için Cumhurbaşkanlığı'na resmi yazı gönderdi.

Gönderilen resmi yazıyla ilgili açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, ülke genelinde vaka ve ölüm sayılarında büyük artış yaşandığına dikkat çekti. Genel Başkanı Yusuf Yazgan "Vaka Sayılarında her geçen gün büyük bir artış yaşanmakta. Kamu görevlilerimiz büyük bir sağlık riskiyle karşı karşıya. Birçok kurumda kamu görevlilerimiz hastalıkla mücadele ediyor. Tüm bu risklere karşı kamu görevlilerimiz büyük bir özveriyle işlerini yapmakta, milletimize hizmet etmektedir. Kamu görevlilerinin hayati riskleri nedeniyle en kısa sürede gerekli önlemler alınmalı ve kamuda dönüşümlü çalışmaya geçilmelidir." dedi.

Genel Başkan Yazgan, esnek ve dönüşümlü çalışma modeline geçilmesi ile salgının yayılım hızının azalacağını belirtti. Kamuda kronik rahatsızlıkları olan birçok kişinin ölümle yüz yüze çalıştığını ifade eden Yusuf Yazgan, "Vakalardaki bu hızlı artış özellikle yüksek riskli illerde çalışan kamu görevlilerimizde tedirginlik yaratmaya başladı. Hizmet kolumuza bağlı kurumlarda iş yükünün yoğunluğu ve temasın kaçınılmaz olması nedeniyle risk oranı daha da artmakta. Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığımız resmi yazı ile esnek ve dönüşümlü çalışma modeline geçilmesi talebimizi ilettik. Gerekli makamlarla görüşmelerimiz devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Hemsireler sağlık memurları 4 ay önce
Sağlık çalışanları için ne düşünüyorsunuz peki bir yıldır zaten ya esnek mesai ya 10,16 mesai ya izin ya biri gelir biri gelmez bütün memurlar böyle siz biz sağlık çalışanları niçin ne yapacaksınız onu söyleyin kurumlar dünde 5 saat mesai yaparken bizler full çalıştık nerede bu 3 saatlik ücret ler hani nereden döner sermaye odemeleri
Sağlıkçılar 4 ay önce
Ula ne diyorsunuz siz yahu muhtarlara bile ücretsiz ulaşım hakkı veriliyorken bizler hale işe gelmek için çırpıniyoruz parasıyla bile binip gelmiyoruz hastanelere muhtarlara verilen bu hak sağlık çalışanları na neden verilmiyor önce bunu bir sorun halledin
CovidAcil 4 ay önce
Yine ogretmenler dahil herkes evde yatacak, saglikcilar perisan olacak!
sağlıkcıııı 4 ay önce
Sağlıkta kronik rahatsızlığı olan engelliye idari izin verilmiyorsa hiç kimseye verilmemelidir.nokta
Kırmızı Değirmen 4 ay önce
Boş işler bunlar.Boş iş sendikası tiribünlere oynamaya devam.Sağlık çalışanları için ne yapacaksınız.Onları konuşun.
Zeki 4 ay önce
Esnek calışmak kime yarıyor memursen üyelerine diyer calışanlar yani garibanlara esnek mesnek çalışma olmuyor
Zeki 4 ay önce
Yükü garibanlara yitmek kendileri çalışmadan maas almak esnek diyerek Allah sorsun
yavuz selim 4 ay önce
bak görün pazartesi hükümet nasıl esnege geçiyo kamuda;

mamursen -yersen.

gariban saglıkçılar resmen savaş meydanında özlük desen yok; saglıkta taşeron temizlikçi ile memur aynı maaşı alıyor..

yazıklar olsun be
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?