PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memur Sen: Kamu Görevlileri Kayıpları Yıl Sonuna Kadar Daha Derin Hissedecek

Memur Sen tarafından yapılan açıklamada, kamu görevlilerinin harcırah tutarlarının düzenlenmemesi ve vergi diliminde düzenleme yapılmaması nedeniyle yaşanılan kayıpların yıl sonuna doğru daha derinden hissedileceği belirtildi.

Sendika 21.11.2022, 15:47 21.11.2022, 15:51 Cansu Polat
Memur Sen: Kamu Görevlileri Kayıpları Yıl Sonuna Kadar Daha Derin Hissedecek

Pandemi sonrasında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomideki kötü gidişat sonrası vatandaşın, dolayısıyla çalışanların alım gücü düşmeye devam ediyor.

Memur Sen tarafından kamu görevlilerinin harcırah tutarları ve vergi matrahları hakkında yapılan açıklamada, bütçe görüşmelerinin devam ettiğine dikkat çekilerek memurların talep ve beklentilerinin görülmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli adımların atılması çağrısında bulunuldu.

VERGİ DİLİMİ %15'E SABİTLENSİN

Memur Sen toplu sözleşmede memurun kayıplarına karşı vergi diliminin %15’i aşan kısmının geri iade edilmesi teklifinin uygulanması çağrısını yaptı.

YIL SONUNA DOĞRU DAHA DERİN HİSSEDİLECEK

Memurlara hükümet tarafından yapılan maaş artışı ve ek desteklere rağmen vergi dilimlerinde yeterli düzenlemenin yapılmaması nedeniyle memur kayıplarının yıl sonuna doğru daha da derinden hissedeceğinin altı çizildi.

Yeniden değerleme oranına dikkat çekilen açıklamada, bu oranın %122,93 olarak belirlendiği hatırlatılarak, oranla beraber vergi dilimlerine ilişkin somut verilerin ortaya çıktığı açıklandı.

KAYIPLARIN ÖNÜNE GEÇİLEBİLİR!

Yeniden değerleme oranının açıklanması sonrası hem asgari ücretle çalışan hem de memurların ciddi kayıplar yaşayacağına dikkat çekilen Memur Sen açıklamasında, bu kayıpların önüne vergi diliminin %15’e sabitlenerek geçilebileceği hatırlatıldı

Memurlara verilen harcırah tutarları ile ilgili konuya da değinilen Memur Sen açıklamasında, bu tutarların günün şartlarına uygun hale getirilmesi gerektiği ifade edilerek ödenen harcırah rakamlarının memurların ihtiyaçlarını karşılama işlevini yerine getiremediği belirtildi.

Yorumlar (49)
Sağlık çalışanları 3 hafta önce
Aman sen bir şey talep etme buçukcu Ali aman uzak dur canını yerim.
Buçuk Ali konuşmuş 2 hafta önce
7 madde dediğiniz talepte 2 maddelik konu var gelir vergisi ve harcırah.Esas çalışanına,emeklisine,halkına yalancı enflasyon rakamlarıyla kazık atan iktidardan gerçek enflasyon düzeyinde zam istesin buçuk Ali.Yatacak yerin yok senin ballı maaşlarla,lüks içinde sefa sürüp emekçinin hakkını savunmaktan aciz buçuk Ali.
44 2 hafta önce
sana ihtiyaç duymuyorum ali. sen olsan olsan sağlıkçının sırtındaki yük olursun
yettiniz artık 2 hafta önce
6 madde harcırahla ilgili. kesin harcırahlık durumu olanları düşündüler. diğer madde ise -meli- malı denen cümlelerden yani koca bir hiç.
are 3 hafta önce
Ali hakkımı yedirtiyorsun. sana ve vesile olan üyelerine hakkımı helal etmiyorum
Uzman Biyolog 3 hafta önce
Maaş için 7 talepten sadece 7.si maaş için bir talepmiş. 6 madde de harcırahın artırılmasını istemiş
Sağlıkçı 3 hafta önce
Kamu personelinin tek derdi harcırah tabi. Onca sorun var maaşlar çok iyi zaten söz etmeye gerek yok. Adamın tek derdi harcırah senden bir hayır gelmeyeceği taleplerinden belli.
halil ağa 2 hafta önce
namerdim gendime bişey istediysemm der şindik.
Saglikci 3 hafta önce
Bunun peşinde gidenlerde buçuk
Saglik 2 hafta önce
Bu adamı görünce ne varsa saydırıyorum. Gördükçe yüzüne tüküresim geliyor. Bu değil mi pandemi de bizim halkımıza çöküp öğretmenleri de işin içine alıp hakkımızı yiyen. Bu değil mi gece gündüz öğretmenlere çalışan eğitim birsen başkanından memur sen başkanı olmaz. Bu adamın defolup gitmesi lazım sinir oluyorum buna.
Bi talep de bizden. 3 hafta önce
Bütün memurların da sizden bir talebi var lütfen artık defolun gidin!!!
Memur 3 hafta önce
Ali başkan promosyon a niçin hiç birşey söylemediniz sendikalar nerede ne işe yararlar görevleri nedir bilen söylesin lütfen ben bilmiyorum bakın ciddiyim ama öğrenmek istiyorum
Vhki 3 hafta önce
V. H. K. İ, şef ve Teknik servis personelinde halklarını biraz arasanız lisans ve lisans üstü genel idari memurun 3600 ek göstergesi üzerinde çalışıp alamazsanız hakkımız size helal değildir bu böyle biline
SAĞLIKÇI 3 hafta önce
bu nedir ya bir tane düzgün talep yok haber niteliği bile taşımıyor ne şiddet yasası ne maaş iyileştirme HANGİ KAFAYI YAŞIYOR BU ALİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın