Memur Sen'in Teklifine Türk Sağlık Sen'den Cevap: Bugün Bize Muhtaç Oldunuz, Günahınıza Ortak Edemezsiniz!

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın geçtiğimiz hafta mektup yazarak ve telefonla arayarak toplu sözleşme masasında memurların hakları için ortak hareket edelim teklifine Türk Sağlık Sen cephesinden yanıt geldi.

Sendika 06.06.2021, 02:01 08.06.2021, 12:00 Güler Sağlam
Memur Sen'in Teklifine Türk Sağlık Sen'den Cevap: Bugün Bize Muhtaç Oldunuz, Günahınıza Ortak Edemezsiniz!

Kocaeli Türk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çeker yaptığı açıklamada, Toplu sözleme masasında gözlemci olacak konfederasyonlara iş birliği teklif etmektedir. Dün bizleri toplu sözleşme masasında istemeyenler, bugün bizlere muhtaç oldu” diyerek tepki gösterdi.

Sendikalar Memurun Hakkını Beraber Savunacaklar: Kamu Sen, Memur Sen'in Çağrısına Olumlu Cevap Verdi! haberi için tıklayınız

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker yaptığı konuşma da, “ Kamuda görev yapan yaklaşık 2 milyon 759 bin memur ve yaklaşık 12 milyon emekliye 2022 ve 2023 yılında maaşlarına yapılacak zam ve sosyal haklardaki artışın pazarlığı 1-30 Ağustos 2021 tarihinde Kamu İşvereni ile yetkili sendika arasında yapılacak pazarlık sonucu karara bağlanacaktır. Beş dönem toplu sözleşme masasına yetkili sendika olarak oturan Sarı Sendika kamu çalışanlarını yok sayarak kamu iş verinin yanında yer almış memurları ve emeklileri hep yarı yolda bırakmıştır. Enflasyonun altında zamlara imza atarak memurları ve emeklileri enflasyonun altında maaş zamlarına mahkûm etmiştir” dedi.

Akla Ziyan Açıklama !

Memur geçinemez olmuş almış olduğu maaş her gün erimekte, geçim sıkıntısı çekmekte, emekli açlığa mahkûm edildiğini belirten Başkan Çeker, “Memur ve emeklinin çekmiş olduğu ekonomik sıkıntısının tüm sorumlusu toplu sözleşme masasında çalışanlar adına duruş sergileyemeyen Kamu İş Verenine karşı tavır koyamayarak kamu işverenin kendisine vermiş olduğu rolü oynayan Sarı Sendika sorumludur. Hatta artık sarı bile değil, mor sendikadır. Zaman zaman kamuoyunun önüne çıkarak kamu çalışanları kendisini yetkili sendika olarak belirlediğini toplu sözleşme masasına tek başlarına kendilerinin oturmasını ve kamu iş vereni ile yapacakları pazarlıkta diğer sendikaların olmaması gerektiğini ifade etmekteydi” dedi.

Başkan Çeker, “Sarı Sendikanın genel başkanın yapmış olduğu bu açıklama akla ziyandı. Amacı Toplu Sözleşme masasındaki acziyetlerine kimsenin şahit olmaması ve masada kamu çalışanlarının değil, Kamu işverenin temsilciliğini yaptıklarını diğer sendikaların kamuoyuna anlatmamalarını sağlamaktı. Toplu Sözleşme günü yaklaştıkça Sarı Sendika Genel Başkanı söylemlerini değiştirerek, Toplu sözleme masasında gözlemci olacak konfederasyonlara iş birliği teklif etmektedir. Dün bizleri toplu sözleşme masasında istemeyenler, bugün bizlere muhtaç oldu” diyerek tepki gösterdi.

Güç Merkezlerinden Beslenen

Başkan Çeker konuşmasının son bölümünde ise, “ Sağlık çalışanlarının taleplerinin ortak olması noktasında iş birliği yapabiliriz. Ama Toplu Sözleşme Masasında Kamu İş Vereni ile imzayı atacak Malum-Sen’dir. Bizi günahlarına ortak edemezler. Türk Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarının taleplerini ve sıkıntılarını biliyoruz. Tespitlerimizi ve taleplerimizi yakında kamuoyuna açıklayacağız. Sağlık çalışanlarının taleplerinin gerçekleşmesi için her platformda mücadelemizde sürdüreceğiz. Ancak başarısızlıklarına ortam olacağımızı düşünüyorlarsa aldanıyorlar. Biz gücümüzü çalışanlardan alıyoruz ve çalışanlarda artık mor sendikanın bu işi beceremediğini görmektedir. Güç merkezlerinden beslenen malumsenin artık yolun sonu gözükmüştür. Biz çalışanlar adına hak ve menfaatleri yönünde takibimize devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Calisan 2 ay önce
KURBAN BAYRAMİ GELİYOR MEMURLARA KURBAN PARASİ VERİLSİN ETKİSİZ YETKİLİ SENDİKA SESİMİ DUYAN VARMİ
ALİ 2 ay önce
VALLAHİ BUNLARIN RENGİ BİLE BELLİ DEGİ.EMEGİMİZİ SATMAKTAN AŞAĞILIK BİR SENDİKA.
Serdar 2 ay önce
Buda kendini birşey sandı sanki kendisi olsa farklı olacaktı son maaş sözleşmesini memursen imzalamadı hakem heyeti zam tutarını belirledi biraz kininizden gerçekleri göremez oldunuz yada gördügünüz halde işinize gelmiyor
Memur 2 ay önce
Memurların hakları içinse bir araya gelip birlik beraberlik olunsa Daha iyi olunmazmi hattâ işçi sendikalarıyla da beraber olunsaydı çünkü onlar ne alırsa aynısı oluyor zam oranı
Ankarali 2 ay önce
MEMURA GREV HAKKİ OLMADİKCA HİC BİR SEY OLMAZ KİMSE KİMSEYİ KANDİRMASİN GERCEKLERİ GORELİM ARTİKKKK
YAKOMOZ 2 ay önce
Ne oldu ALİ efendi
Cumhur ittifakı yenimi aklına geldi. Alıştınız tabi kaymaklı kadayıfa. Sizi gidi gulu gulucular sizi....
yav otur işte masaya sende 2 ay önce
nedemek ben gelmiyorum..kaprisin zmanımı.sağlık çalışanları için hepiniz oturun ve haklarını alın..nedir bu ya..sen şöyle yaptıydın sen böyle yaptıydın..geçin bunları..odaklanın...olmaz bu kafayla hiç birşey elde edilemez..
Hemsire 2 ay önce
Muhtaç olduzzzz değil muhtaç oldunuz olacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?