PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur Sen, Ek Göstergede Tüm Meslek Gruplarını Kapsamasını İstiyor!

2022 Mayıs sonu için Türkiye Büyük Millet Meclisine geleceği söylenen 3600 ek gösterge düzenlemesinde çalışmaların hızlandığı belirtilirken Çalışma Bakanlığıyla yapılacak düzenlemeye ilişkin görüşmelerini sürdüren Memur Sen'in ek gösterge düzenlemesinde tüm meslek gruplarının dahil edilmesini istediği öğrenildi.

Sendika 13.04.2022, 15:17 13.04.2022, 21:46 Cansu Polat
Memur Sen, Ek Göstergede Tüm Meslek Gruplarını Kapsamasını İstiyor!

10 Mayıs‘ta 3600 ek gösterge için üçüncü toplantıya hazırlanan taraflar toplantı öncesinde düzenlemeye ilişkin çalışmalarını tamamlayan yetkili konfederasyon Memur Sen'in Çalışma Genel Müdürlüğü’nde bir sunum gerçekleştirdiği belirtildi.

HER MESLEK GRUBUNU KAPSAMASI İSTENİYOR

Hemşirelere 14 Mart’ta verilen müjdenin ardından gözler diğer meslek gruplarına çevrildi. Sendika yetkililerin 3600 ek göstergenin belirli meslek grupları ile sınırlı kalmamasını ve kamuda çalışan her meslek grubunu kapsamasını talep ettiği bakanlığın da bu talebe olumlu baktığı belirtiliyor.

UNVANLARIN KORUNMASI VE YANSITMA ORANI

Maaşlarda olan yansıtma oranı, ek göstergedeki unvanların korunması, 2200-3600 arası ek göstergede olanların arasındaki makasın düzenlenmesinin de yapılan sunumda yer aldığı kaydedildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin daha önce yaptığı açıklamada 3600 ek gösterge konusunda ‘’Ümidimiz mayıs ayında çalışma tamamlanacak ve Meclis’e intikal ettirilecek’’ demişti.

Yorumlar (6)
Yardımcı sağlık personeli 3 ay önce
Bizi bu hâle düşüren zaten sizlersiniz zamanı gelince çok güzel cevap vereceğiz size emin olun..
Sağlıkçı 3 ay önce
klavye soytarısı.sen kimsin.haddini bil.
dr 3 ay önce
liyekat kaybolacak zaten amaçları da sağlıkçı ile diğer memurları eşit tutmak

ama en fazla çalışan sağlıkçılar memurlar sağlıkçılar kadar yoğun çalışmıyor ama özlük haklar eşit çünkü komünist düzen geliyor

çinde bile böyle şey yok
attci 3 ay önce
bu zamana kadar sözleşmeli yöneticilik, lüx telefon, araç ve oteller dışında zerre memura iyiliğiniz yok. onlarda üyelerinize özel. Rabb'im Ramazanı şerifin hürmetine sizi başımızdan def etsin inşAllah..
göksema 3 ay önce
Ben diyorum sen konuştukça biz sağlık çalışanları bir şey elde edemeyeceğiz tüm sağlık çalışanları sendikalardan istifa etmeli.Bunları ancak bu şekilde susturabiliriz
SAĞLIKÇILAR 3 ay önce
EĞER BU 3600.DENDE BİR ÇIKMASA SAĞLIKÇILARIN HEPSİNE YANİ HEPSİNİ KAPSAYACAK İŞTE O ZAMAN ARTIK SON KARARIMIZI VERECEĞİZ.......GENE SÖYLÜYORUZ 20 YILDIR BİZDEN KESTİĞİNİZ EK ÖDEMELERİMİZİ VERİN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?