Memur-Sen'den Sözleşmeli Personele Kadro ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Akit TV kanalında Sami Dadağlıoğlu’nun sorularını yanıtladı. Tufanoğlu, sözleşmeli personelin bir an evvel kadroya geçirilmesi çağrısını yineleyerek gelirde adaletin sağlanması gerektiğini söyledi. Tufanoğlu ayrıca 3600 ek göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini ifade etti.

Sendika 01.02.2021, 09:04 Güler Sağlam
Memur-Sen'den Sözleşmeli Personele Kadro ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Akit TV kanalında Sami Dadağlıoğlu’nun sorularını yanıtlayan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, kamudaki sorunları dile getirerek kamu görevlilerinin taleplerini dile getirdi. Kamuda 400 bin sözleşmeli çalışanın bulunduğunu ifade eden Tufanoğlu, “Sözleşmeli ve kadrolu çalışanların yaptıkları işler aynı fakat özlük hakları farklı. Biz Memur-Sen olarak kamuda 4A ve 4D olmak üzere iki farklı istihdam türü olsun istiyoruz: Kadrolu kamu görevlisi ve kadrolu kamu işçisi. Ancak istihdam türü fazlalaştıkça kamuda çalışma barışı bozuluyor. Ve özlük hakları bakımından adaletsizlikler oluşuyor. Tekrar ifade etmek istiyorum ki sözleşmeliler kadroya geçirilmelidir. Bu kamunun kanayan yarasıdır” dedi.

TIKLAYIN

3600 EK GÖSTERGE

3600 ek gösterge hakkında da açıklamalarda bulunan Tufanoğlu, “3600 ek gösterge, kamuda çeşitli alanlarda çalışanların ek göstergesini ifade etmektedir. Çalışanlarımız, emeklilikte ciddi anlamda bu göstergeden faydalanıyor. Emekli olmaları halinde ücretlerinde farklılık meydana geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerden önce bazı meslek gruplarının 3600 ek göstergeden yararlanacağına dair açıklamaları olmuştu. Aradan 2 yıldan fazla bir süre geçti. Bununla ilgili çalışmalar halen devam ediyor. Memur-Sen olarak şunu ifade ediyoruz; burada yapılan düzenleme bir tarafı sevindirirken diğer tarafı küstürmesin. Bütün kamu görevlilerini kapsayacak bir düzenleme yapılsın. Kamu görevlilerini üzmeyecek, hepsini mutlu edecek daha adil, daha şeffaf bir düzenleme olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
CovidAcil 2 ay önce
Sadece "İFADE ETTİ" deniyor.
Laf cok icraat yok!
alim 3 ay önce
hani nerde kaynağı,ekonomi çarşamba pazarına dönmüş,maske bile dağıtamadılar,aşı işi tam bir kepazeliğe döndü,şimdi de çıkmışınız meydana boş boş konuşuyorsunuz.
Saglik personeli 2 ay önce
Hani Ocakta daha adil bir döner sermaye felan fıstık yönetmeliği çıkıcaktı.
Malumsen=hıyarağalığı.
dr 3 ay önce
o zaman doktorların da 3000 göstergesi 3600a yükseltilir
sadece uzman doktorların göstergesi 3600 biz meslektaşlarımızı arasında bile bu fark var
Asıl olan 2 ay önce
Ancak kademeli olur bu 3600 gösterge/ 3000 'ler 3600 olmalı/ 2200 ler 3000 bin olmalı..!yoksa devlete yük çok 'olur?
sağlıkçı 2 ay önce
3600 ek göterge verilmesi için verilen söz 10 yıl oldu.
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?