Memur-Sen Başkanı: Memur Zammı Konusunda Haklı Çıktık

TÜİK'in açıkladığı son rakamlara göre kamu görevlileri bu aydan itibaren %1,75 oranında enflasyon farkı ile birlikte maaşlarını %5,75 zamlı alacaklar. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmede bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise enflasyon farkı konusunda haklı olduklarının ortaya çıktığını söyledi.

Sendika 04.07.2020, 12:42
Memur-Sen Başkanı: Memur Zammı Konusunda Haklı Çıktık

TÜİK, kamu görevlileri ve emeklilerinin merakla beklediği enflasyon rakamlarını bugün açıkladı. TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre Haziran ayı enflasyonu %1,13 olarak belirlendi. Yılın ilk yarısındaki enflasyon rakamı %5,75 olurken, yıllık bazda %12,62 oldu.

Kamu görevlilerinin maaşlarının 1.75 oranında eridiğini gösteren rakamlara ilişkin değerlendirmede bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, enflasyonun altında kalan maaşlara ve enflasyon farkı zammı alınması ile ilgili zamanında dikkat çekip teklif ettiklerini ve tepki gösterdiklerini hatırlatarak "Keşke yanılsaydık..." dedi.

TIKLAYIN

Kamu işvereni ve hakem heyetinin 2020 için 4+4 oranındaki teklifini hatırlatan Yalçın, "Biz de hem adaletsiz hem de yanlış demiştik. Yine haklı çıktık. TÜİK bizi doğruladı, ilk altı ayda yine enflasyon farkı vermek zorunda kalındı. TÜİK’in enflasyon verileri Memur-Sen’in tespitlerini doğruluyor, kamu işvereninin tahmin ve hedeflerini yanlışlıyor. Her 6 ayda bir yaşanan bu tablo, son bulsun istedik. Zam, enflasyon değil, imzalarımızla belirlensin teklifini getirdik; reddedildi ve yine enflasyona yenildi" ifadelerini kullandı.

Enflasyon farkının; masasındaki tekliflerin reddedilmesinin, yasadaki eksikliklerde direnilmesinin, tahmin konusunda da Memur-Sen’e kulak verilmemesinin sonucu olduğunu vurgulayan Yalçın, bunun maaşlara yansıması yönüyle de Memur-Sen kazanımı olduğunu belirtti.

Gelecek dönemde yapılacak Toplu sözleşmeler için de çağrıda bulunan Yalçın, "Biz enflasyonun düşmesini ve enflasyon farkı yerine masada iki tarafın uzlaşmasıyla zam oranının gerçek veriler üzerinden belirlenmesini istiyor, Türkiye’nin kamudan sektöre,milletten Devlete, ortak akılla,adil paylaşımla enflasyonu yeneceğine dair güvenimizi devam ettiriyoruz. Kamu görevlilerinin maaşlarına enflasyon farkı kaynaklı zam 15 Temmuz maaşlarıyla birlikte yansıyacaktır. Mücadelemiz ve temennimiz enflasyon farkı verilen değil, enflasyonu eriten ve yenen maaş ve gelir düzeyinin herkes için cari olduğu güçlü ekonomi ve büyük Türkiye’dir" ifadelerini kullandı.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
Suç sende degil 4 ay önce
Artık altı aylık zararimizi ödersin.memur başına imzayı atarken öyle düşündüm mu acaba.????
Adem güven sevinç 4 ay önce
Senden sendika başkanımı olur memur eridi bitti be sen halen enflasyon farkını tutturdum diyebiliyorsun sen kimin tarafındasın Allahını seversin
MEMUR SEN 4 ay önce
memurun hakkini savunamiyorsaniz birakin abicim laf değil icraat yapın surekli konusuyorsunuz sendika olarak hükümete yakınlıginizdan baska bir isleviniz yok.
Mami 4 ay önce
Bu adamı bi 200 veya 300 liralık zamlarda görüyom başka bi icraatı yok galiba
Adana bekir 4 ay önce
Yıllardır memura kazanım diye boş laflar ediyorsunuz..Ne kazanımı yetkiyi aldığınız günden beri memur hep kaybetti..Ondan sonra enflasyon farkı kazanım.. Yazık ki ne yazık maalesef memur arkadaşım da size güvenerek üye oluyor ya ona yanarım.
ahmet 4 ay önce
Akpnin yalakası. size üye olanlara ne demeli? yıllardır memurunu emeklisini yüzde 3 e mahkum eden bu sendikaya hala üye olanların konusmaya hakkı yok.
Mustafa mavili 4 ay önce
Senden sendika bşk nı olmaz
Hasan 4 ay önce
Utanma da kalmamış ya konuma bari memuru masada sattınız 3 dönemdir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?