Memur Sen Başkanı Ali Yalçın Sendikalı İdarecileri Paylaştı!

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla MEB yönetici görevlendirmelerine ilişkin Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylana sert yanıt verdi.

Sendika 31.12.2020, 15:04 Güler Sağlam
Memur Sen Başkanı Ali Yalçın Sendikalı İdarecileri Paylaştı!

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla MEB yönetici atamaları hakkında: 'son iki yıldır ÖSYM tarafından yapılan EKYS sınavındaki üyelerimize verdiğimiz hizmetin karşılığı olarak 4 kat daha başarılı olduğumuz gerçeğini gizleyemez' dedi

1.Bir sendikanın başkanı bir haber sitesinin Yönetici Görevlendirme Ynt.ile ilgili yayınlanan haber ve yorumları üzerinden sendika ve STK’ları töhmet altında bırakması ve bunu da maalesef  bir gürühun ayrıştırıcı dili olan “İslami STK” ifadesini kullanarak yapması ne büyük gaflet

2.Sayın Başkan ismini anarken bile aşağıladığınız bu STK’lar ve her türlü iftirayı atmanıza rağmen adını söyleme cesaretini  göstermediğiniz bu sendika; milletin ve ümmetin değerlerine sahip çıkan, SİZLERİN sus pus olduğu tüm kritik dönemlerde herkesin vicdanı olmuştur.

TIKLAYIN

3. Taslak olarak paylaşılan Yönetmelik üzerinden kendi tabanına mesaj verme kaygını görüyoruz.Ancak bu son iki yıldır ÖSYM tarafından yapılan EKYS sınavındaki üyelerimize verdiğimiz hizmetin karşılığı olarak 4 kat daha başarılı olduğumuz gerçeğini gizleyemez. (EBS %55 TES %14)

4.Bu taslak MEB tarafından tüm sendikalara görüş alınmak üzere gönderildi. Biz resmî olarak itiraz ve teklifimizi bakanlıkla paylaştık. Sizlerin de bir itirazı varsa bunu iletebilirsiniz. Acizane tavsiyem sendikacılık yapacaksanız cümleyi bu yönetmeliği çıkaracak iradeye kurmanız

5. Sendikamızın Eğitim Yöneticileri ve seçimi ile ilgili politikası çok net, tüm kamuoyuyla da paylaştığımız  raporlarımızı incelemenizi öneriyorum.Ama cümle kuramasanız da çözümü bizden bekliyorlarsanız YETKİLİ SENDİKA olarak tüm eğitim çalışanlarının  hukuku bizlere emanet.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Gggg 5 ay önce
Sağlıktada yönetici seçme sınavı istiyoruz diyebilen yiğit sendikacı arıyoruz
hakkı 5 ay önce
Tınnn diye bir ses çıkmış.Vay be
2351 5 ay önce
sayın başkan lütfen birde sağlıktaki dolgun ücretle sınavsız idareci yaptıklarınızın istatistiğini verin.sözleşmeyle müdür yaptıklarınız diğer çalışanlara zulm ediyor allah sorsun.2351 vhki 9 yıldır size hayır dua okuyor sınavla kazandığı kadrosu verilmedi mağdur.
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?