Memur Sen: 3600 Ek Gösterge Çalışması Kasım'da Başlayacak!

3600 ek gösterge için, “Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" diyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirtti.

Sendika 11.10.2021, 14:16 11.10.2021, 14:37 Zeynep Elmalı
Memur Sen: 3600 Ek Gösterge Çalışması Kasım'da Başlayacak!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi’nin düzenlendiği Bursa Teşkilat Buluşması'na katılarak burada gazetecilere açıklama yaptı.

Ali Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirterek, "Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" dedi. 3600 ek gösterge teklifinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız" diye konuştu.

Yalçın, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi kararlarını da bu toplu sözleşmede aldıklarını aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunların ikisi de 2022 yılı içinde yetkili konfederasyon Memur-Sen ile çalışılacak ve tamamlanacaktır. Bugünlerde siyasette bir tartışma var. '3600'ü kim teklif etti?' diye. 3600 ek gösterge, 6 dönem toplu sözleşmenin tamamında Memur Sen'in teklif ettiği bir maddedir. Dolayısıyla teklif bize aittir. Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız. İcraat da Sayın Cumhurbaşkanımıza nasip olacaktır diye düşünüyoruz. Bu tartışmaya girmeksizin 3600'ün kapsamına ilişkin bütün kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak, ek gösterge sistematiğini adil bir şekilde düzenleyecek çalışmayı da bir an önce başlatmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile bu konuya ilişkin bir mutabakat sağladık. Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda buna ilişkin bir startı vereceğiz kasım ayı içinde."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
TUFAN 2 hafta önce
BİZDE SEÇİME HAZIRLANIYORUZ İLK SEÇİMDE BUNUN HESABINI SORACAK MEMUR.
memur 2 hafta önce
çalışma deniyor hala. çalışmalar burdan köye yol oldu. sonuca gel. sonuç lazım sonuç
BELİRSİZLİKTEN BIKTIK 2 hafta önce
Umuyoruzki 3600 de fiyaskoyla sonuçlanmaz. Sadece hemşirelerin adı geçiyor ve hemşirelik lisans tamamlayanlar kapsam dahilinde . Böyle çıkacaksa hiç çıkmasın daha iyi . Çoğunlukla sağlık çalışanı sağlık yönetimi ve acil afet yönetimi ile lisans tamamladı.
attci 2 hafta önce
Yetkililer ile mutabakatın çok iyi ise neden gerçek enflasyon almıyoruz. neden tek ve net maaş almıyoruz. Neden görev tanımlarımız yok.?Neden tek bi iş yerine özellikle entegre hastaneler için geçerli bi temizlik işi yapmadığımız kalmadı. İnandırıcı olmadığınızı biliyor musunuz?
sağlık mem. 1 hafta önce
Sağlık mem. kadrosunda olanlarada verilmesini talep ediyoruz. Hastanelerde sadece belli görevliler. yok. yöneticiler zaten yüksek mamaş alıyorlar.
Aslan 1 hafta önce
3600.meselesini görüşmeye başlamak için bile çalışıyorlarmış. Bu işin iyice tadı kaçtı. Açıkçası vermeyeceğiz deyinde sizde kurtulun,bizde
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?