PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

MEB Kapattı, Sağlık Bakanlığı da Alo 184’ü Kapatsın!

Dövüleceğimize ya da öldürüleceğimize dair mesajların Sağlık Bakanlığı 184 sabim hattına yazılması ardından, sahipsiz bırakılmalarına kırgın olduklarını belirten Hekim Birliği Sendikası Başkanı Balcı, “Alo 184 SABİM Hattı acilen kapatılmalıdır” dedi.

Sendika 30.05.2022, 10:01 30.05.2022, 11:08 Cansu Polat
MEB Kapattı, Sağlık Bakanlığı da Alo 184’ü Kapatsın!

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uzm. Dr. Hatice Çerçi Balcı, alo 184 sabim hattına geçtiğimiz yıl verilerine göre 27.560 başvuru yapıldığını belirterek SABİM hattının hekimlere gözdağı vermek, disiplin soruşturması açmak, şiddet uygulanacağını önceden bildirmek için kullanılan bir araç haline geldiğini söyledi.

SABİM hattının acilen kapatılmasını isteyen Dr. Hatice Çerçi Balcı, hekimlerin dayak yiyeceğine, dövüleceğine veya öldürüleceğine dair mesajların Sağlık Bakanlığının SABİM hattına yazılmasına ya da sesli mesaj bırakılmasına tepki göstererek şikayetler sonrasında sahipsiz, korumasız bırakılan hekimlerin üzgün, kırgın, kaygılı huzursuz ve de mutsuz olduklarını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Kapattı, Sağlık Bakanlığı da Kapatsın!

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Dr. Balcı, Milli Eğitim Bakanlığının web sayfasında yazılan yazıyı hatırlatarak “alo 147 hattı kamuoyunda şikayet hattı olarak algılanan ve öğretmenlerin şikayet konusu edildiği gerekçesiyle kaldırıldığına” ifadesine dikkat çekerek Milli Eğitimin öğretmen odaklı olarak hizmet verdiğini vurgularken, hemen her gün “o doktoru öldüreceğim, hekimler dayağı hak ediyor” gibi mesajların bırakıldı 184 SABİM hattının da bakanlık tarafından kapatılması gerektiğini ifade etti.

Sorunlar İçin; Hekim Sendikaları’nı Dinleyin…

Sağlık sisteminde yaşanan sorunların çözümü noktasında ilk adresin hekim sendikaları olduğunu söyleyen Genel Başkan Balcı, “sağlık sistemi aksıyor, işlemiyor ancak bunun sorumlusu asla hekimler değil” dedi.

Yorumlar (7)
DOKTOR 1 ay önce
KESİNLİKLE KAPATILMALI,
sağlık memuru 1 ay önce
zaten vatandaş sağlam olsun diye hem CİMER'e hem SABİM'e başvuruyor, bazıları üstüne bir de dilekçe veriyor. SABİM kapatılmalı.
haklılar 1 ay önce
kapatılmalı tabiki. alo 184 çözüm yeri olamaz.
Hekime 1 ay önce
Kapatılmaması daha iyi, en azından öfkelerini oraya şikayet ederek çıkartıyorlar. Bu imkan ellerinden alınırsa o öfke direkt doktora yönelecek.
meb bu işi biliyor 1 ay önce
meb çok akıllı. adamlar kafa ütületmiyorlar bile .
sandık gelir kel görünür 1 ay önce
bu hattan ve diğer cimer sabim den hak aranmaz bunu bakanlık biliyor önemli olan vasıflı elaman almak işçileri doldurdun cahil cahil şikayetler arttı okumuş adamlar da garsonluk yapsın vasıfsız idarecileri başımıza atadın iş bilmez işçiden müdür yrd var hak mı bu insaf sonrada bana oy verin öyle mi?
Hekime 1 ay önce
Sabimden şiddet uyarısı almayan meslektaşım kaldı mı?
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?