Mayıs Yaklaşıyor, Sendikalarda Yetki Savaşı: Türk Sağlık-Sen Temsilcisi, Sağlık Sen Temsilcisini Darp Etti!

Amasya Türk Sağlık Sen İl Temsilcisi Şemsettin DÜMEN'in iddialara göre Sağlık-Sen Temsilcisi Hakan Avcı’yı darp ettiği söyleniyor.

Sendika 17.04.2021, 20:39 17.04.2021, 20:45 Güler Sağlam
Mayıs Yaklaşıyor, Sendikalarda Yetki Savaşı: Türk Sağlık-Sen Temsilcisi, Sağlık Sen Temsilcisini Darp Etti!

SAĞLIKSEN: "Zorbalık Yapan Değil, Hakkıyla Mücadele Eden Kazanacaktır"

Amasya’da Sağlık-Sen Baş Temsilcisi Hakan Avcı’ya, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı tarafından yapılan saldırıya tepki gösteren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Zorbalık ve vandallık yapan değil, hakkıyla mücadele eden kazanacaktır" dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, beraberindeki heyetle birlikte dün Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Şemsettin Dümen tarafından darp edilen Sağlık-Sen Baş Temsilcisi Hakan Avcı’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Yaşanan olayla ilgili baş temsilci Avcı’dan bilgi alan Genel Başkan Durmuş, beraberindekilerle birlikte Amasya Adalet Sarayı'na giderek suç duyurusunda bulundu.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Adalet Sarayı çıkışında basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Dün bu hastanede çalışan fedakar sağlık emekçileri, bir zorbalığa tanık oldular. Evet, yanlış duymadınız; hastane, sağlık çalışanı ve zorbalık. Bu üçü nasıl bir arada anılır, nasıl böyle bir olay gerçekleşmiş diyen çıkabilir. Hem de pandeminin tavan yaptığı günlerde… Öyle ya hastanede zorbanın, zorbalığın işi ne? Burası dağ başı olmamasına rağmen, gündüz gözüyle ve mesai saatinde maalesef bu zorbalık yaşandı” ifadelerini kullandı.

“Arkadaşımızın Suçu Legal Hakkı Olan Sendikacılık Yapmaktır”

Şahsın geçmişinde zorbalık lekeleri olduğunu kaydeden Durmuş, “Üstelik bu zorbalığı yapan sözüm ona bir sağlık çalışanı olan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Şemsettin Dümen’dir. Baş temsilcimize odasında saldıran, darp eden Dümen’in tehdit ve küfürleri de cabası. Arkadaşımızın suçu; yasanın kendisine verdiği legal hakkı kullanmak yani sendikacılık yapmaktır” diyerek tepki gösterdi.

“Zorbalık, Meşru Olana Galip Gelemeyecektir”

 “Buradan açıkça söylemek istiyorum, herkes duysun; illegalite yani zorbalık, legal ve meşru olana galip gelemeyecektir” diyen Durmuş, zorbalık ve vandallık yapanın değil, namuslu sendikacılık yapanın, dimdik duranın ve hakkıyla mücadele edenin kazanacağını söyledi. 

Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Durmuş, “Darp sonucu arkadaşımıza iki gün iş göremez raporu verildi. Zorbalık anında emniyet güçlerine haber verildi, hastane yönetiminin de kamu davası açacağını öğrendik. Biz de savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Şunun da altını özellikle çizmek istiyorum; Bu zorbalık sözde sendikacının ilk vukuatı değil. Daha öncede bir arkadaşımıza saldırmış, 8 ay ceza almıştı. Hukuk nezdinde bu defa çok daha ağır bedeller ödemesi için olayın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Genel Başkan Durmuş’a Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık ile yönetim kurulu üyeleri ve temsilciler eşlik etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
DAM66 2 ay önce
MAYIS AYININ 14 DÜ SENDİKA SAYIM AYI, MALUM SENDİKA YÖNETİCİLER BAŞHEKİMDEN SERVİS SORUMLU HEMŞİREYE KADAR TÜM SORUMLU VE İDARECİLER PERSONEL BASKI VE MOBİNG YAPMAKTA. BAŞKAN AZ BİLE YAPMIŞ.
laborant 2 ay önce
Ey sağlık personeli...Bu sağlık sen den istifa etmiyorsunuz ya hala,size herşey müstehaktır...
Sezai 2 ay önce
Sağlık memurlugunan trilyonluk nasıl oldun çalışmadan onu anlat
Semih 2 ay önce
Uye avına çıkmışlar 10yatıp iki ay bedava dolaşıp insanları 30 senedir kandırıp trilyonluk ve servetlerine servet katıyorlar
kamil 2 ay önce
İYİ YAPMIŞ,ELLERİNE SAĞLIK.
smemuru 2 ay önce
niye savaşıyorlar anlamış değilim. nihayetinde aynı kişiye hizmet etmiyormu cumhur ittifakı.
Kocaeli 2 ay önce
Bu sendikanın önündeki Türk kelimesinin ivedilikle kaldırılması gerekli. Onlara yakışan Mafya-sağlik-sen.Ben bildim bileli bu uygarlıktan nasibini almamis güruh hep aynı .Bunlar yetkili oldukları dönemde her türlü aymazlığı imza atan zavallilardir
Sizden bıktık usandık 2 ay önce
Devlet memurunun sendikası olmaz, devlet memuru yakasına herhangi bir zümreye ait rozet takmaz, zaten 4 yılda bir hükümeti seçiyoruz, memura yönelik politikalarını beğenmediğimiz zaman hükümetten desteğimizi çekeriz, sizlere ne oluyor, bugün mobingin karşısında olması gereken sendika moningin kaynağı haline gelmiş, e bizim sendikaya geçmezsen şöyle olur böyle olur, idareci olamazsın uzman olamazsın vs vs vs, sayın durmuş sizin yaptığınız sendikacılığın Allah belasını versin, bu hükümetten sizin yüzünüze soğudum iyice, adilseniz adaletli iseniz, yönetiminizle birlikte kaç lira maaş alıyorsunuz, huzur haklarınızla birlikte, bir yıllık maaş bodronuzu yayınlayın, bizi güyaa yetki masasında kimlerin kaç lira maaşlarla temsil ettiğini ve nekadar maaş aldıklarını bilelim,üyenlerinize şeffaf olun, yüksek maaşlar aldığınız söylenmekte,kendinizi hangi memurun yerine koyarak hükümetten hak talep edebileceksiniz, nasıl empati yapabileceksiniz, yazıklar olsun size, başkan seçilmeden önce ki konuştukların nerdeeeee, şimdiki konuştukların nerdeeee, bu sendikaya adalet gelecekti...... HİKAYE dinlemeye devam ediyoruz. Yazık sana, o kadar ümit bağlayan sağlık personelinin haklarını, böyle mi savunacaksın, Allah korkunda mı yok?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?