PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Market, AVM Müdürü veya Öğretmenlerin Sözleşmeli Sağlık Yöneticisi Olmaları Tüm Kurumlarda Yargıya Taşınıyor

AVM, market müdürlerinin sözleşmeli sağlık yöneticiliği uygulamasıyla hastanelerin müdürü veya yardımcısı yapılması tüm kurumlarda yargıya taşınıyor.

Sendika 24.07.2022, 03:48 24.07.2022, 18:36 Cansu Polat
Market, AVM Müdürü veya Öğretmenlerin Sözleşmeli Sağlık Yöneticisi Olmaları Tüm Kurumlarda Yargıya Taşınıyor

Hep Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek tarafından yapılan açıklamada; nereden, nasıl ve hangi kriterlere göre geldikleri bilinmeyen bu sisteme karşı sendikalarının tüm kurumlarda dava açma sürecini başlattıklarını duyurdu

Lisans mezunu olma dışında herhangi bir şart veya kriter olmadan, başvuru süreci, değerlendirme gibi süreçlerin esas alınacağı açıklanmasına rağmen karne puanları düşük olsa dahi kişilerin sözleşme imzalamaya devam etmesi veya bulundukları kadrodan çok fazla maaş almıyor olmaları sağlıkta haklı eleştirilerin gelmesine neden oluyor

Sorumluluk almayan, bakanlığın kanun ve yönetmeliklerinden habersiz olan, referans merkezlerini kapıda karşılayan ama personele selam vermeyen, bir yanda sendika yöneticisi olan, odalarından çıkmayan, kurumların sorunlarından habersiz, eş ve dostlarının il-ilçe sağlık müdürlüğünde çalıştııldığı sözleşmeli yöneticiler yerel ve ulusal basının gündeminden düşmüyor.

Bakanlıkla İlgisi Olmayan Kişilerin Atanması Sonrası Sorumlu ve Koordinatör Sayısı Arttı

Hastanelere sağlık bakanlığı çalışanı olmayan, hatta memur dahi olmayan, kurum yapısını bilmeyen kişilerin sözleşmeli yöneticilerin atanması ile birlikte kurumda birim sorumluları, birim sorumlu yardımcıları, koordinatörler, sorumlu, sorumlu yardımcısı atamaları hız kazanmış ve vatandaşın deyimi ile herkes sorumlu, koordinatör, amir, ama çalışacak personel yok .pozisyonua gelinmiş.

Anlamak Mümkün mü?

En basit bir kaç örnek ile anlatmak gerekirse Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ve yardımcısı var. Her kliniğin sorumlu hemşiresi ve yardımcısı var. Süpervizör var. Sağlık Bakım Hizmetleri Birim sorumlusu var, Sağlık Bakım Hzmetleri koordinatörleri var. Destek ve Kalite hizmetleri müdürü ve yardımcısı var. Ayrıca temizlikten sorumlu en 10 kişi var, güvenlikten sorumlu bir o kadar kişi var, yemekten sorumlusu ayrı, ........... İdari ve mali hizmetler müdürü ve yardımcısı var. Her birimin ayrı ayrı sorumlusu var. Taşınır kayıt yetkilisi var, taşınır kontrol yetkilis var. Taşınır kayıt sorumlusu da var. Anlamak mümkün mü?

Sahanın bu ve benzeri rahatsızlıklarını dile getiren Hep-Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Avm, market müdürlerinin, "sözleşmeli sağlık yöneticiliği" adı altında hastanelerin müdür ve yardımcıları kadrolarına yerleştirildiği;nereden, nasıl ve hangi kriterlere göre gelindiği bilinmeyen bu sisteme karşı Hepsen olarak tüm kurumlarda dava açma sürecini başlatıyoruz."dedi.

Şimşek açıklamasına "Devlet içerisinde kamuflajlı yapılar tarafından planlı olarak yapılanan adeta sağlık kurumlarını ele geçiren bu yapılar bir güvenlik sorunudur. Gizli sözleşmelere karşı hukuki mücadeleye başlarken tüm sağlık çalışanlarını, kurumlarımızı korumaya ve mücadeleye davet ediyoruz." devam etti.

Yorumlar (12)
Sağlık camiası 3 hafta önce
UTANÇ VERİCİ BİR DURUM.LİYAKAT YOK KURUMU TANIMA YOK.BİR TANIDIK VAR MÜDÜR OLDUM YOK BÖYLE BİR ŞEY DÜNYADA.
Bir grup MEMUR 3 hafta önce
MAKSAT MEMURLARI RENCİDE ETMEK OLSA GEREK.MEMUR İLK SEÇİMDE HESABINI SORACAK İNŞALLAH.
SEYİT ALİ 3 hafta önce
DERHAL BU PARAZİTLERİN GÖREVİNE SON VERİLMESİ GEREKİR.
ONLAR ASIL GÖREVLERDEN DAHA GADDAR OLUYOR BELEŞÇİLER. 3 hafta önce
KABİNENİN EN ADİL VE KARARLI BAKANI SAYIN FAHRETTİN KOCA BEYE SORMAK İSTERİM.SAĞLIK SEN SİZE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINI SINIF ATLATALIM TALEBİYLE GELMİŞ SİZDE BEN SINAVSIZ SINIF ATLATMAM DEMİŞSİNİZ.İYİ GÜZELDE SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI 9 YILDIR MAĞDUR.TAŞERONA BELEŞ KADRO VERDİNİZ,MÜDÜRLERİ HANGİ SINAVA TABİ TUTUP ÖLÇME DEĞERLENDİRME YAPIYORSUNUZ HİÇ.ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI GİTTİ.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ NANAY BU NASIL BİR KABİNE BU NASIL HÜKÜMET ALLAH AŞKINA KIYAMET BİZİM BAŞIMIZDAMI?ONDAN SONRADA KALKIP HAK ,HUKUK,ADALET DİYECEKSİNİZ BİZLERDENDE OY BEKLEYECEKSİNİZ.SİZE OY VERDİĞİM İÇİN ELLERİM KIRILSAYDI SİZE OY VERMESEYDİM.AMA 2023 E AZ KALDI SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
Bir grup MEMUR 3 hafta önce
VALLAHİ BİR HAMAMDAN KALDI DELLEK VEYA KESESECİ O DA ATANIRSA TAMAM.HASTANELER YOK GEÇEN HANINA DÖNMÜŞ. İDARENİN UMRUNDA DEĞİL.BU LİYAKATSİZ ADAMLAR OLAYLARIN BAŞ SORUMLUSU.
Sağlıkçı 3 hafta önce
Bunlardan bir taneside Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet hastanesinde Kalite ve Destek müdürü olarak görev yapan kişi bir Beden Eğitimi öğretmenidir. Torpil böyle bir şey işte.
doğruyu söyleyen. 3 hafta önce
hemen kaldırılsın.geriye dönük fazla verilen maaş farkları alınsın.bu makamı işgal edenler acil ve normal polk de performans yapsın.geçiçi görevlere yollansın,nöbet tutsun,hakkımızı helal etmiyoruz..
Hmm 3 hafta önce
Editör: 46.221.209.99 nolu İP ile yaptığınız aşağıdaki yorumunuz üzerine pazartesi sabahı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hakkınızda şikayet dilekçesi verilecektir. Bilginize..
(Bu sitenin FETÖcü olduğu duyumları dönüyor ortalıkta. Bilgilendirirseniz seviniriz)
??? 3 hafta önce
Editör: 46.221.209.99 nolu İP ile yaptığınız aşağıdaki yorumunuz üzerine pazartesi sabahı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hakkınızda şikayet dilekçesi verilecektir. Bilginize..
(Bu sitenin FETÖcü olduğu duyumları dönüyor ortalıkta. Bilgilendirirseniz seviniriz)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?