Mahkemelik Olan Sağlık-Sen Konya Seçimlerinde Uzlaşı Kararı Çıktı!

Konya Sağlık-Sen şube başkan adayları Gökhan Arıcan ve Himmet Bayar yaptıkları açıklama ile Dr. Ahmet Uzunay’ın ortak aday olmasında uzlaşmaya vardıklarını duyurdular. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da memleketi olan Konya’da Sağlık-Sen Şube Yönetim seçimleri bir süre önce mahkeme kararıyla iptal edilerek yarım kalmış, seçim sürecinde taraflar arasında sert göndermeler yapılmıştı.

Sendika 25.12.2019, 00:50 21.06.2020, 04:16 Güler Sağlam
Mahkemelik Olan Sağlık-Sen Konya Seçimlerinde Uzlaşı Kararı Çıktı!

Konya’da Sağlık-Sen Genel Merkezi’nin seçimlere müdahil olduğu yönünde bir çok iddia ortaya atılarak delegenin iradesine ipotek konulduğu gündeme gelmişti. Bugün Başkan adayları Gökhan Arıcan ve Himmet Bayar ayrı ayrı açıklamalar yaparak, Dr. Ahmet UZUNAY’ı destekleme kararı aldıklarını duyurdular.

Tarlada İzi Olmayan Başhekime Konya Başkanlığı İkram Ediliyor! haberi için tıklayınız

Öte yandan diğer Başkan adayı Ahmet Nihat Baysal ise, yayınladığı mesaj’da ortak aday

Başkan adayı Gökhan Arıcan; “Sağlık camiasında sevilen, üyelerimiz tarafından kabul görecek tek bir başkan adayı ile kutuplaşmanın ve parçalanmanın önüne geçeceğimizi düşünerek ve büyüklerimizle bu konuda istişare ederek bu anlamda önemli bir adım atmaya karar verdik. Yeni süreçte Dr. Ahmet UZUNAY beyin başkanlığında yeni bir yönetimle yeni bir sayfa açılacağına ve sendikamızda birlik ve beraberliğimizi sağlayacağımıza bütün kalbimizle inanıyoruz” diyerek yeni ortak başkan adayının Dr. Ahmet Uzunay olduğunu bildirdi.

Aynı şekilde bir diğer aday olan Himmet Bayar’da sosyal medyadan yaptığı açıklama ile Dr. Ahmet Uzunay’ın ortak aday olduğunu iletti.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?