PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kulis Bilgisi: Uzman Hekim Ücretleri 50 Binin Altına Düşmeyecek!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın birebir yaptığı görüşme sonucunda yeni yönetmelik ve rapor kesintileri başta olmak üzere önemli konularda kulis bilgilerini paylaşıyoruz.

Sendika 15.08.2022, 21:39 17.08.2022, 12:47 Cansu Polat
Kulis Bilgisi: Uzman Hekim Ücretleri 50 Binin Altına Düşmeyecek!

Bakan Koca'nın "Beyaz Reform" olarak nitelendirdiği yönetmelikle beraber tartışmaların ardı arkası kesilmezken, önemli bir haber kaynağımızdan edindiğimiz bilgilere göre raporlarda kesinti olmayacağı, raporların hepsinin hakem hastaneden onaylanacağı ve tam ödeme yapılacağı öne sürüldü.

saglikpersoneliHABER.NET olarak diğer kulis bilgilerimize şu şekilde:

YÖK kadroları kendi yasal mevzuatının olduğu biliniyor. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı döner sermaye yönetmeliğine göre yeni yönetmeliği YÖK 1-2 ay içinde yayımlayacak.

Aile Hekimleri Yönetmeliği yayımlanmak üzere. 

Uzman Hekimler en az 50 bin TL her ay ücret alacaklar.

Mikrobiyoloji uzmanı, Biyokimya ve temel bilimlerin katsayıları Genelge ile düzeltilecek. Her poliklinikte sekreter sabit olacak. Sekreterler polikliniklre sabitlenecek.

Güvenlik önlemleri daha da artırılacak.

SBA kadrosu alacak YÖK kadrosu yarı özerk olduğundan kendileri gerekli düzenlemeleri bu yönetmelikte sonra yapacaklar.

1. basamak için düzenleme yapılacak. tsm yakın dönemde ciddi iyileştim yok gibi. 112 için Genelge yayımlanarak gelir artışı yapılacak.

Yorumlar (47)
sağlıkçı 2 ay önce
döner sermayeden kimse memnun değil. Yap hemşire maaşını 3 asgari ücret yap hekim maaşını 6 asgari ücret yap uzman hekim maaşını 8-10 arası (10 çok riskli) herkes ne alacağını bilsin memnun olsun. tek ödeme dedik adamlar beş ödeme getirdi ya
Ömer Kukul 2 ay önce
Hekimler en güzel şeyleri hakediyor. 14 kat fark var diyen hata ediyor. Herkes eğitimini gözden geçirsin ona göre konuşsun. Doktor ücretini kimsenin konuşmaya hakkı yok.
Hekimlere bu bile az
Dr 2 ay önce
yooo biz memnunuz çok fazla mahsuplaşmayacak taban ödememizz 30bin oldu
gerçek 2 ay önce
Çok güzel provokasyonunuzu yapıyorsunuz.
Sinan 2 ay önce
Yardımcı sağlık personeli olan biz hemşireler ne olacak. Yeter artık yeter. Doktorlara 14 kat fazla para verdiniz. Ysp bir iş bıraksın siz o zaman görürsünüz.
Dhysini bitirmiş uzman 2 ay önce
14 kat mı. Arkadaşlar hemşire 11-13 uzman 16-18 alıyordu(pratisyen 14-15).Arada 3 kat eğitim süresi farkı varken, en az 5 kat üniversite ders zorluğu varken bu oranlara millet bir taraflarıyla gülerken daha yeni yeni düzelmeye başladı, merak etmeyin doktorlar için bu daha başlangıç, daha ne haklar alınacak onları görünce nasıl tepki vereceksiniz göreceğiz. Ben önümüzdeki aylarda özel sektöre geçeceğim ama meslektaşlarımın hepsinin arkasındayım bunu bilsinler.
Dhysini tamamlamış bir nrş uzmanıyım, hastanem ek döner performans dağıtamıyor icap nöbeti tutamıyordum, bölümde tek uzman olduğum için ve bu eğitimle aldığım maaş ve risk oranını siz düşünün... bulunduğum büyükşehir olmayan ilde özel bir hastanenin teklifini görseniz 2 yıl komik ücretlere çalışmışım diyorum. Keşke biz de kamuda kalabilsek ve halkımız tarafından rahat ulaşılabilir olsaydık ama bu şartlar dayanılmaz oldu. İyi günler
radyolog 2 ay önce
bırak,tutan mı var sizi ? ilk grevinizi aralıkta doktora yapılacak zam döneminde yapmadınız mı ? devamında niye durdunuz devam etseydiniz.
sağlık memuru 2 ay önce
14 kat fark nerede bir ikincisi iş bırakın görelim ne olacak
gerçek 2 ay önce
Dur dur daha 14 kat olmadı. 15-16 bin ücret alıyorsunuz. 225 bin aldığımız zaman söz hakkınız doğacak.
yardımcı sağlık personeli 2 ay önce
Yardımcı sağlık personeline de sağlık bakanlığının doktorlara sahip çıktığı gibi sahip çıkan bir bakanlık kurulurmu acaba
saglık mem hemşire 2 ay önce
kimse kendine yardımcı demez trol
ulema 2 ay önce
sayın bakanın vizyonuna mutlu azınlık uyum sağlayamaz. şahsi kin ve nefretlerini kesinti yapma için kullanır çoğunluğu...
Hemşire 2 ay önce
Arkadaşlar Ağustos maaşında taban ek ödeme ben goremedim.agustosta verilecekti.bilen varsa buraya yazabilir mi.tesekkurler
Hemşire 2 ay önce
Verildide! verilse ne olacak,sadaka hükmünde 3 günlük kesinti yapıp 661 TL yatırmışlar bana... Bu adaletsizliği biran önce çözerler inşAllah ama sanmıyorum bu sarı sendikalarla
sağlıkçı 2 ay önce
Yine site olarak hekimleri hedef haline getiriyorsunuz. Sağlıkçılar arasına Fitne ve fesat sokmayın. çarpılırsınız
Yeliz Bükücü 2 ay önce
Yelizin mesajları buraya düşmüş
Atasagun 2 ay önce
Sanatçı Yeliz'in 1976 daki Yalan şarkısı aklıma geldi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?