PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Koşuyolu Hastanesi Başhekimi Hep Sen Sendika Yöneticilerine Saldırdı!

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası yöneticileri tarafından Kartal Koşuyolu Eğitim Araştırma Hastanesine yapılan saha ziyaretinde hastane Başhekimi ve özel güvenlik görevlilerinin Hep Sen Genel Başkanı ve Yardımcısına sözel ve fiziksel saldırıda bulunduğu öğrenildi.

Sendika 24.11.2022, 19:22 25.11.2022, 02:32 Cansu Polat
Koşuyolu Hastanesi Başhekimi Hep Sen Sendika Yöneticilerine Saldırdı!

Hep Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Başhekim misin? Eşkıya mısın? sorusunu Koşuyolu Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Kaan Kıralı’ya yöneltirken sendika yöneticilerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen kolluk kuvvetlerinin olaya müdahil olduğu öğrenildi.

Sendika tarafından kanun tanınmamakla suçlanan hastane Başhekimi M.A.K. ve özel güvenlik görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunurken Türk Ceza Kanunu 118’inci maddesinin 2’nci fıkrası gereğince hukuksal yollara başvurulacağı kamuoyu ve sağlık camiasına açıklandı.

POLİS MERKEZİNE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDULAR

İddialara göre başhekim tarafından saldırıya uğrayan Hep Sen Genel Başkanı Şimşek ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aldemir Kartal Şehit Selahattin Aslantepe Polis Merkezine giderek Başhekim ve bir personelden şikayetçi oldular.

"SİZ KİMSİNİZ LAN? BEN BAŞHEKİMİM, ÇIKIN LAN DIŞARI"

Edinilen bilgiye göre; bugün saat 10.00 11.00 sularında yaklaşık bir hafta önce Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan sendika ziyaret ve saha çalışması iznine istinaden Koşuyolu Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Başkan Yunus Şimşek ile saha çalışması yaptıkları esnada saat 12:30 ile 13.00 sularında Cerrahi Yoğun Bakım Koridorunda broşür dağıttıkları, servis kapısından çıkmak üzere oldukları sırada hastane başhekimin yanındaki 5-6 kişiyle beraber “siz kimsiniz, çıkın dışarı, ben başhekimim, çıkın lan dışarı” şeklinde bağırdıkları aktarıldı.

"BEN SANA GÜNÜNÜ GÖSTERECEĞİM"

Başhekimin sendika yöneticilerine “ben sana gününü göstereceğim, görürsün sen, güvenlik yok mu attırın bunları” şeklinde bağırdığı, kendisine anayasanın geldiği 51. Maddesinin hatırlatılması üzerine “dirseği ile sendika yöneticilerini çıkış yönüne doğru itekledi bu esnada hastaneye güvenliklerinin ve hastane personellerinin koridora gelmesi sonrası daha sonra asistan olduğu öğrenilen bir çalışanın  da olaya müdahil olduğu belirtildi.

ASİSTAN: O BAŞHEKİM, ÇIKIN DİYORSA ÇIKACAKSINIZ

Sendika Genel Başkan Yardımcısı Aldemir’i itekleyerek koridordan çıkarmaya çalışan asistan hekimin, iteklemeyi merdivenlerde de yaptığı, bu esnada “siz kimsiniz lan? Adam izin vermiyor. o Başhekim. Çık diyorsa çıkacaksın” şeklinde bağırarak Hep Sen Genel Merkez Yöneticilerine fiziki müdahalede bulunduğu polis tutanaklarına yansıdı.

Hastanede uğradıkları fiziki saldırı sonrasında emniyet güçlerine ihbarda bulunan sendika yöneticileri, kendilerine fiziki müdahalede bulunan şahıslardan şikayetçi olmaları üzerine kendilerine isnat edilen yoğun bakım bölümüne girdiklerine yönelik suçlamaları asla kabul etmediklerini, koridorda bulunduklarını, Başhekim M.A.K. ile siyah boneli siyah cerrahi formalı şahıstan davacı ve şikayetçi oldukları kayıtlara geçti.

Yorumlar (26)
Hakikatlar 1 hafta önce
3. Basamak yoğun bakımda kalp nakli akciger nakli yapılan bir hastanede enfeksiyon kurallarına uymadan birak tulumu boneyi maske bile takmadan paldır küldür iceri girmek isteyene buyur hosgeldin diyecek hal yok. Hem hasta güvenliğini hem çalışan güvenliğini hem tesis güvenliğini korumak sendikalarin da görevidir. Biri bu arkadaşlara bunu anlatması lazım.
hemşire 1 hafta önce
onlar ne anlasın ki, görmüyor musun haberleri polis otosu gözaltına aldı hastanenin önünden
Sağlıkçı 1 hafta önce
60 tane sendika var. Bir tek bu Hep Sen çiler her yerde olay yaşıyor , sorun yaşıyor ve sürekli gundemdeler. Reklamın iyisi kötüsü olmaz mı desem ne desem bilemedim. Hak aramayı da bilmiyorlar sanırım.
kimsesiz 1 hafta önce
Kamuda koltukların geçici olduğu, oturanın işleri kolaylaştırmak için oturduğunu giderse yerine gelenin en az kendi kadar iyi yöneteceğini bu idareci kısmına bir türlü öğretemedik malesef sözleşmeli yöneticilik ego tatmini alanına döndü aynı adamların 10 yıldır yönettiği sistemde siz neyi amaçlamıştınız acaba?
Hemşire 38 1 hafta önce
60 sendikanın kaç tanesi saat 17 den sonra hastane ziyaret ediyor. Hâlbuki hastaneler ve sağlıkçılar 7/24 hizmet veriyor.
Hakikatler 1 hafta önce
Orası tarla mi kafana göre içeri giriyorsun diye sorarlar adama. Eleştirdiğiniz bashekim turkiyenin en iyi kalp cerrahlarindan ve kalp nakli yapan ender insanlardan biri. Ve çalışan dostu bir bashekim. Odasinin kapisi hep acik. Herkes iceri girebilir. Her zaman çalışanı düşünen en yüksek döner dağıtan hastanelerden biri orası. Azcık düşünün basinizi one eğip. El vicdan.
hemşire 1 hafta önce
olayı bilip bilmeden yorum yapmayın, yoğun bakıma girmek istediler ve başhekim de izin vermedi, eliini kolunu sallayarak herkes yoğun bakıma girip ve hastaları riske atamaz
şahit 1 hafta önce
ne işin var lan yoğun bakımda?
Att 1 hafta önce
Bu hastanede enfeksiyon tedbirleri kapsaminda ziyaretçiler bile içeri alinmazken izinsiz yoğun bakima girmeye çalışmak nasıl bir mantık. Ve bu hastanede bu arkadaşların bir sürü üyesi var bugüne kadar hersey iyiydi de ne oldu şimdi diye sorarlar adama. Oldu olacak ameliyat odasına da girsinler tam olsun. Sendikacılık bu değil ve asla bu olmamalı.
Hemşire 38 1 hafta önce
Güvenlik kamerası görüntüleri yayinlanmali.
Hep Sen yöneticileri ve üyeleri hastanede nereye girilip girilmeyecegini bilmeyen adamlar değil.
Mutemet laborant vhki röntgenci sendika başkanlarına benzetmeyin.
selim ileri 1 hafta önce
başkanın görevi nedir mutemeti, laborantı, röntgenciyi beğenmiyor, birde üye yapacağım diye geziyor
OSMAN ATEŞ 1 hafta önce
Sendikacının koridor dediği yer Ameliyathaneden çıkan hastanın yoğun bakıma geçmesini sağlayan yer.Ekip olarak orada sivil üye ziyaretimi olur.Toplantı salonuna çağır yap çalışmanı.Kendi ifadesinde belirttiği üzere, polisi çağırıp şikayetçi olmak için polis merkezine giderken bile alınan fotoğraf istismar amaçlı kullanılmış
Saglikekipsidir 1 hafta önce
İşini reklamına soyunmuş arkadaşlar bu kadar sendika var hangisi bu problemi yaşadı hiç biri reklam ile var olmaya çalışanlar reklam ile giderler
gerçekler 1 hafta önce
tek taraflı dinleyince bi anlamı kalmıyor
duruşmalardan sonra gerekçeli kararı da paylaşırsanız seviniriz
bir sürü dava var bakalım hangisi nasıl sonuçlanıyor
anca dava açtık bekliyoruz diye açıklama yapılıyor
Mehmet 1 hafta önce
Burada yorum yapıp karalayan trollere inat adamsın Yunus Şimşek ????
sağlık çalışanı 1 hafta önce
Koşuyolu Hastanesi Başhekimi Hep Sen Sendika Yöneticilerine Saldırdı!
Başlığa bak .
Yani gerçekten komik
sen elini kolunu sallayarak kalp nakli yapılan , kalp ameliyatları yapılan bir merkeze gir ( orası her tür hastanın yatırıldığı 1. basamak bir yoğun bakım değil) sonra nereye gidiyorsun diyene sen kimsin ? de.
Senin, sen kimsin dediğin şahıs kalp cerrahisi ve nakil konusunda Türkiye de parmaklarının sayısını geçmeyecek az sayıda insandan birisi. Yani Çoruh üniversitesinden senin dönemarkadaşın değil hocam. Bir de lise ve dengi okul mezunu kişilerinde aralarında olduğu sendika başkanı diye bir kavram çıktı. Kendisini mensubu olduğu kitleden üstün gören . Bu konuya da dikkat çekmek istedim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın