Köksal'dan Eğitim Sen Başkanına: Sağlık Çalışanları Normal Memurun İki Katı Çalışıp Bin 600 Lira Eksik Maaş Alıyor!

"Sağlık çalışanları normal devlet memurunun tam iki kat fazla mesai yaparak öğretmenlerden maaş olarak ortalama 1100-1600 TL eksik ödeme almıştır." diyerek Eğitim Sen Başkanı Faik Alkan'a seslenen Hüseyin Köksal, "Sizin okula gitmekle risk gördüğünüz zamanda her gün benim meslektaşlarım virüsün yuvasına Covid Li hasta nın bakımı ,tedavisi için saatlerce Covid servis ve Covid yoğun bakımlarda kimsenin normal zamanda maske ile dolaşmadığı ülkemizde saatlerce maske ve tulum içinde zaman geçiriyoruz." dedi.

Sendika 21.04.2021, 14:47 Güler Sağlam
Köksal'dan Eğitim Sen Başkanına: Sağlık Çalışanları Normal Memurun İki Katı Çalışıp Bin 600 Lira Eksik Maaş Alıyor!

Eğitim Sen Başkanı Ya Sağlıkçı Olsa idi !

Kendisini gerçekten tanımam ,hiç görmedim ,fikirlerine de saygılıyım . Devlet i bazen ağır ithamları ve suçlamaları hariç ,her inanışa her görüşe her sivil toplum kuruluşu na saygımız var .

Sayın Faik Alkan eğitim ci.

Hali ile öğretmenler için kendi görüşlerini dile getiriyor . Öğretmenlerin aşılama sıkıntısından tutun ;öğretmenlerin ölüm ile yüzyüze gelmesi ile her gün basında meydan da .

Sevgili başkanım ; sizin açıklamalarını son cümlesine kadar okudum . Devlet okullarında öğrencilerin yüz yüze eğitime gelmediğinden yakınıyor ,bir taraftan da riskin en tepede olduğunu söylüyorsunuz .

Yaklaşık bir yıldır virüse karşı en rahat olan meslek grubu öğretmenler di . Hiç bir meslek grubu ile sorunumuz yok öğretmenler bizim baş tacımız.

Gördüğüm kadarı ile derdiniz ne öğretmen ne aşı , beraber yol yürüdüğünüz Kıymetli prof Dr Gaye Usluer hocamın Covid felaket tellallığı yaptığı ama karşılığında Osmangazi üniversite çalıştığı bölümde kaç hasta baktığı ,kaç gün işe geldiği ,Covid ile mücadele hangi akademik çalışma ile mücadele ettiğini bilmiyoruz . Üzülerek söylemem gerekir ki Hükümet öğretmenleri maddi ve manevi mağdur etmemiştir .

Sağlık çalışanları normal devlet memurunun tam iki kat fazla mesai yaparak öğretmenlerden maaş olarak ortalama 1100-1600 TL eksik ödeme almıştır .

Sizin okula gitmekle risk gördüğünüz zamanda her gün benim meslektaşlarım virüsün yuvasına Covid Li hasta nın bakımı ,tedavisi için saatlerce Covid servis ve Covid yoğun bakımlarda kimsenin normal zamanda maske ile dolaşmadığı ülkemizde saatlerce maske ve tulum içinde zaman geçiriyoruz.

Sizlerin uzaktan evde ,tatilde,sokak da özgürce idari izinli iken bizler hak ettiğimiz izinleri kullanamadık .

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sizler ailecek virüs ile bilgileri tv den izlerken biz bu savaşı cephede veriyoruz .

Kendimizi geçtik ailemizi ,çocuklarımızı görmeden günler geçirdik .

Bir çok meslektaşınızın sosyal medyasında yasak günleri dahil mangalda ,doğada,rakı balık yaparken eğlenceli fotoğrafları mevcut .

Hakkınız olan istek ve talepler i tabiki yapın ama amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek .

Dediğim gibi hiç bir meslek grubu ile sorunumuz yok ancak aylardır izin almamış ,istifa etmek yasak Covid ile mücadele de çalışanlarının ücret dahi almadığı gibi aylık kazançlarında 1000 TL üzeri kayıpların olduğu ,yüzlerce şehit 100 bin pozitif vaka sı olan ölenin dahi görev şehidi sayılmadığı sistemde virüse karşı en rahat meslek grubu olarak geçiren öğretmenlerin hakkını savunur ken başka meslek grubu nü incittiğini zi unutmayın .

Savaş ise her kesimin yek vücut olduğu zaman kazanılır . Çağdaş ve eğitim seviyesi en yüksek şehir olan Eskişehir de korkacak durum yok .

Sağlık çalışanların tek başına mücadelesi ,ödün vermesi ile olmaz .

Çocuklarımız ı emanet edecek öğretmen bulamadığınız şu dönemde bizler ne çekiyoruz bir empati yapın .

Okulları kapatın,okul öncesini kapatın ,ama sağlık çalışanı Covid de ile mücadele ediyor çocuklarını kime emanet önemli değil gerçekten ayıp ediyorsunuz .

Öğretmenleri cephede savaşır gibi ölüm e yolluyor gibi yapmanız artık kırıcı seviyeye gelmiştir .

Bizler babasına annesine yaklaşmak dan korkanların ailelerine gece gündüz demeden hizmet ediyoruz .

Amaçları üzüm yemek olan herkese saygımız sonsuz ama hedef sadece siyasi ve hükümeti eleştirmek ise size yakışanı yapın .

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
şemmuz 2 ay önce
ÇALIŞŞIN AMELELER,

BİZ TECRÜBE VE DENEYİMİMİZ İLE ARKADAŞLAR BAKIN HER İŞİ ÜSTÜNÜZE ALMAYIN, SEKRETER HEMŞİRE, ASİSTAN HEMŞİRE, PERSONEL HEMŞİRE .... KİMSE SES ÇIKARMAZ ABİ NE YAPALIM DÜZEN BÖYLE DERLERSE BİRGÜN ANANIZIN...... GÖRECEĞİMİZ BELLİYDİ.
İKİ KATI DEĞİL ON KATI ÇALIŞTIRSINLAR, HAKTIR BİZİM GİBİ HEMŞİRELERE
SAĞLIÇILAR 2 ay önce
CEVAP VERSENE PİŞKİN HERİF.YILLARDIR BÖYLE.SAĞLIKÇILARI BİTİRDİNİZ.LANET OLASI SAĞLIK SEN HAKKIMIZI HELAL ETMİYECEĞİZ.
EMEKTAR 2 ay önce
HELAL OLSUN BAŞKAN
Saglik calısani 2 ay önce
Korunmanın covit 19 coğalma sebebi memur sen ve kamu sendir
Saglik calısani 2 ay önce
Başkan calısmadan o kadar serveti nerden aldın onu açıkla memur sen kamu sen bunların başkanları ve il ilçe başkanları çalışmadan lüks hayat sürüyor ve kamu huzurunu bozan bunlar memur ve emekli duşmanı
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?