Kocaeli 112'de de Bıçak Kemiğe Dayandı Açıklaması! Personeller arasında çatışma oluşturuluyor

Bursa'da yapılan 112'de bıçak kemiğe dayandı açıklamasının ardından şimdide Kocaeli 112'de haziran ayı nöbet listelerinin hazırlanmasının ardından sendika başkanı açıklama yaparak, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde yaşanan nöbet listeleri karmaşasını dile getirdi.

Kocaeli 112'de de Bıçak Kemiğe Dayandı Açıklaması! Personeller arasında çatışma oluşturuluyor

Bursa'da yapılan 112'de bıçak kemiğe dayandı açıklamasının ardından şimdide Kocaeli 112'de haziran ayı nöbet listelerinin hazırlanmasının ardından sendika başkanı açıklama yaparak,  112 Acil Sağlık Hizmetlerinde yaşanan nöbet listeleri karmaşasını dile getirdi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal YILDIRIM, yaptığı açıklamada “24 saat görev yapan 112 ASHİ çalışanlarımız, Başhekimlik tarafından haziran ayı nöbet listeleri ile farklı uygulamaya geçilmek istenmektedir. Fazla mesai ücreti ödenmemesi adı altında başlatılan bu uygulama ile nöbet muafiyeti olan (süt izinli veya gebe) personel ile nöbetli çalışan personel arasında çatışma oluşturmaktadır.

Çalışma Bütünlüğü Sağlanamıyor!

TIKLAYIN

112 istasyonlarımızda çalışan personel 24 saat esaslı nöbet tutmakta iken , nöbet muafiyeti olan personel ise gündüz mesaisi ile görevini sürdürmekte idi. Başhekimlik tarafından çıkarılan yeni uygulama ile nöbet muafiyeti olan personelin çıkış saatine göre, yeni nöbete gelecek personelin mesai saatinin belirlenmesi istenmektedir diyen Yıldırım, çalışma saatlerindeki farklılık nedeniyle çalışma bütünlüğü sağlanamamaktadır, dedi.

Yıldırım, ağır iş yükü altında ezilen 112 çalışanlarımız, karmaşık çalışma saatleri ile çalışma düzenleri iyice bozulmak istenmektedir. Personel sayısı yetersiz istasyonlarımızda nöbet sayıları artarak personelin iş yükü günden güne artacak, istasyon işleyişi ve işler sekteye uğrayacaktır. Bu uygulamanın aile yaşantısını eş ve çocuklarını da olumsuz etkileyeceğini aktaran Yıldırım, emziren anneye il dışı nakil görevi verildiğinde çocuğun bakımını kim sağlayacak sormak istiyorum? Bebeğin sütünü kesmek isteyen Başhekim'e bu sütü kestirmeyiz !

Çalışanlar Canından Bezdiriliyor!

Çoğu ildeki 112'lerde bu uygulamaya geçilmeye çalışılmış, fakat yanlış olan bu uygulamadan vazgeçilmiştir diyen Yıldırım, Kocaeli'de bir yıl önce bu uygulamaya geçmek istediler biz sendika olarak karşı çıktık, şimdi tekrar aynı uygulamayı önümüze getirdiler sonuna kadar karşıyız, dedi. 112 İstasyonların asıl sorunları başta fiziki şartları içler acısı durumda ve göz ardı edilmekte, istasyonlarımız itfaiye köşelerinde, çatısı bacası akar durumda hizmet vermektedir. Başhekimlik bunun gibi bir çok eksiklerini görmezden gelirken, yönetimsel hataları ve usulsüz uygulamaları ile de iş motivasyonu bozulan çalışanlarımızı iyice canından bezdirmistir.

Kocaeli 112 Başhekimliği tarafından sözde fazla mesai ücretinin aza indirilmesi için yapılan bu uygulama ile çalışanlarımızın yanlış politikaların kurbanı olmasına izin vermeyeceğiz diyen Yıldırım, sendika olarak konunun takipçisi olacağız.” dedi

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 12:15

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Att Adem
Att Adem - 10 ay Önce

Ben Kocaeli'den İzmir'e kısa süre önce tayin oldum.Kocaeli 112 çok düzenli ve sistemli çalışıyor. Anlaşılan birilerinin istasyondaki yatış keyfini bozmuş ,eline sağlık!

Sendikacı
Sendikacı - 10 ay Önce

Bu sendikalar başka slogan bulamıyor mu?
İki gün önce de Bursa başkanı Bursa 112 de bıçak kemiğe dayandı demişti :))

SIRADAKİ HABER