PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kış Mevsiminde 40 Kadın Hemşireyi Lojmandan Çıkarıyorlar

Ankara Üniversitesi Yönetimi, hemşire lojmanında oturan 40 kadın hemşireden 10 Ocak 2023 tarihine kadar lojmanları boşaltmalarını istedi.

Sendika 05.12.2022, 17:44 05.12.2022, 18:53 Cansu Polat
Kış Mevsiminde 40 Kadın Hemşireyi Lojmandan Çıkarıyorlar

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Ankara Üniversitesi’nde yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

40’a yakın kadın hemşirenin 10 Ocak tarihine kadar lojmanları tahliyesi istenirken, Genel Başkan Taşkın, kış aylarına dikkat çekerek bu tarihlerde tahliyenin zorluğuna işaret etti.

Taşkın, çalışanların lojman tahliyesini ileri bir tarihe ertelenmesini talep ettiğini ancak bunun Kurum tarafından dikkate alınmadığını ve tahliye konusunda yapılan ısrarı anlayamadıklarını söyledi.

"REKTÖRLÜK MÜDAHİL OLSUN"

Kurumun, çalışanlarını mağdur edecek bir program içerisinde olmasının dikkat ekici olduğunu ve bu mağduriyetin önlenmesi için Rektörlüğün bizzat müdahil olması gerektiğinin mecburi olduğuna vurgu yaptı.

Necip Taşkın, lojman tahliyesiyle ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “A.Ü. Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hastane Müdürlüğü’nce lojmanlarda oturan 40 kadar kadın hemşirenin 10 Ocak 2023 tarihine kadar lojmanları terk etmeleri isteniyor.

"EKONOMİK ŞARTLAR ORTADA"

Lojmanlarda oturan hemşirelerin, mevsimin kış olması ve ülkemizin içerisinde olduğu ekonomik şartlar nedeniyle tahliye için verilen vakte kadar ikametgâhlarını boşaltmaları olası değildir.

"ISRARLA TAHLİYE İSTENİYOR"

Zaten kendileri de ilgili birime dilekçe sunarak bu tarihe kadar boşaltamayacaklarını ve mevsim şartları nedeniyle kendilerine vakit verilmesini talep ettiler ama ilgili birim maalesef bunu dikkate almadı ve ısrarla tahliye istiyor.

İçinde olduğumuz mevcut artların dikkate alınmazı gerekmektedir. Bizde sendika olarak kış mevsimi geçene değin hemşirelerin mağdur edilmemesini ve tahliye süresinin ileri bir tarihe ertelenmesini talep ediyoruz.”

Yorumlar (5)
Sanki son dakika demişler 2 ay önce
Sıra tahsisli konutlarda süre 5 yıldır 5 yıl geçmişse sırada bekleyenler var.Herkes kış desin ilkbahar sonbahar desin 5i 6 7 mi yapsin yani? Yada durup dururken bu 40 kisiye cikin mi demisler aralikta cikacaklaei belli ise daha onceden ayarlanalari lazimdi,boşa duyar kasmaya gerek yok.
. 2 ay önce
Hatta benim bildigim bu bosaltma suresi 15 gundur bunlara 1 aydan bile fazla vererek insaf bile etmisler
? 2 ay önce
Hastaneler herkese ev mi saglayacak bu nasıl bir başlık?
hemşire 2 ay önce
onlar artık üniversitede hemşirelik yapmıyorlar ki o yüzden çıkması gerek
o üniversitede hemşirelik yapanların hakkın orada kalmak
Bilmiyorsanda arastir 2 ay önce
Bu arada belki bu yaziyi yazanlae bilmiyordur zaten her sene ocak ayinda yapilir bu işler yani ill defa olan bir sey degil 40 tane hemsore 3 ay rahat edecek diye 40 tane baska hemsire aci cekmek zorunda degil,baştan min 5 sene sonra ordan cikicaklarini biliyorlardi
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.