Kırşehir Sağlık-Sen’de Yasin Yücesan Devri Başladı!

Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından alınan kararla Kırşehir şubesi olağanüstü kongreye götürülerek 12 Ekim 2019 günü seçim günü olarak belirlenmişti. Bugün yapılan kongrede Yasin Yücesan Şube Başkanı olarak seçildi.

Sendika 12.10.2019, 15:10 12.10.2019, 16:56 Güler Sağlam
Kırşehir Sağlık-Sen’de Yasin Yücesan Devri Başladı!

Genel Merkez’den kongreye Genel başkan yardımcıları Mahmut Faruk Doğan ve İdris Baykan  katılırken, Yasin Yücesan yeni dönem için delegelerden güvenoyu aldı.

TIKLAYIN

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen olağanüstü kongrede 102 delege oy kullandı. Sendika Başkanlığı görevi için kongre öncesi 2 adayın çekilmesi üzerine tek aday olarak gidilen seçimlerde delegelerin çoğunluğunun oyunu alan Yücesan, "Üye ve delegelerimiz ayrılmaz bir bütündür. İri, diri ve güçlü olmamız için değişim zamanı olduğunu biliyorduk. Değişimin gerçekleşmesini de sağladık"dedi.

Sendika yönetiminde yeni bakış açısı ile hareket edeceklerini ifade eden Yücesan, "Delege ve üyelerimizle istişare, etkileşim, eşitlikçi yaklaşımla gerçekçi ve bilimsel kararlar alıp uygulayacağız. Olumsuz iklimi değiştirerek yeni bir süreci, akımı, dönemi başlatacağız. Sağlıkta yaşanan sorunların önüne geçebilmek ve çalışan odaklı çalışmalar yürütmek için göreve talip olduk. Her birimde her personelle görüşecek ve sorunların kamu oyuna taşınması ve çözüm getirmek için de her türlü çabayı sarf edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Kırşehir Şubesinde 05.11.2018 tarihinde yapılan ve Yasin Yücesan'ın mevcut başkan olarak katıldığı başkanlık seçimlerinde; Sağlık Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Cuma Köysüren sendika başkanlığa seçilmişti. Genel kurulda, mevcut başkan Yasin Yücesan ile Cuma Köysüren başkanlığındaki listelerle seçime gidilmiş, 112 delegeden 111'inin oy kullandığı seçimlerde Cuma Köysüren 56 delegenin desteğini almıştı.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (4)
Hasan Tuncer 1 yıl önce
Yapılan bu hukuksuzluklar sagliksen in sonunu getirecek
Ramazan ramazan 1 yıl önce
Burda bi seçim göremiyorum çünkü tek kişi çıkıyor ve seçiliyor , arkasında kim var sağlık müdürü yardımcıları bir iki siyasi , şimdi yemekhane sorununu kim çözecek kimi kime şikayet edeceksin , tepeden düşme başkan seçiyorsunuz benim sağlık müdürüyle sıkıntım oldu yasin mi gidip çözecek ? Başhekimle problemin oldu yasin mi gidecek ? Yasini onlar getirmedimi ?
Men Dakka Dukka 1 yıl önce
Allah size, emanetleri, kamu görevlerini, devlet işlerini, sorumluluk gerektiren meseleleri mutlaka ehline, kabiliyetli, liyâkatli, bilgili, dürüst ve güvenilir kimselere vermenizi, insanlar arasında hakem-hâkim, idareci olduğunuz zaman, adâletle icraat yapmanızı, hüküm vermenizi emrediyor. Allah size ne güzel öğütler veriyor, sorumluluklarınız konusunda sizi uyarıyor. Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir, görür; doğru olanı duyurur, doğruları gösterir. "Nisa 58. Ayet"
-2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?