KESK Hükümetin Zam Teklifine Ankara'da Yürüyüşle Eylemle Tepki Gösterecek!

Hükümetin memur ve memur emeklileri için açıkladığı zam teklifine tepki gösteren KESK, 18 Ağustos ile 20 Ağustos arasında, “Ankara Yürüyüşü” düzenleyeceğini açıkladı.

Sendika 17.08.2021, 16:56 Güler Sağlam
KESK Hükümetin Zam Teklifine Ankara'da Yürüyüşle Eylemle Tepki Gösterecek!

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), memur ve memur emeklileri için Hükümet tarafından açıklanan zam teklifine karşı Ankara’ya yürüyeceğini duyurdu. 

KESK tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

“Kamu emekçileri ve emeklilerinin 2022-2023 yıllarını kapsayan ‘toplu sözleşme’ görüşmelerinde 12 Ağustos 2021 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin işveren heyeti adına teklifini açıklamıştır. Söz konusu teklif aileleri de kattığımızda 20 milyonu aşkın geniş bir kitleyi yoksulluğa mahkûm eden, yüzlerce talebi görmezden gelen bir tekliftir.

Bu teklife karşı, 18-20 Ağustos 2021 tarihlerinde, tüm illerde işyerleri önleri başta olmak üzere merkezi alanlarda basın açıklamaları/toplantıları gerçekleştiriyor;

Ayrıca, toplu iş sözleşmesi taleplerimize ve iktidarın yoksulluk sınırının dahi çok altındaki teklifine yönelik 18-20 Ağustos 2021 tarihinde, ‘İnsanca Bir Yaşam, Demokratik, Grevli Toplu Sözleşme İçin Mücadeleyi Birlikte Büyütüyoruz!’ şiarıyla Batman ve Edirne’den iki kol halinde 3 gün sürecek Ankara Yürüyüşü gerçekleştiriyoruz.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 4 ay önce
Sonuca bakarız ne kopardınız showunuza artık bakmıyoruz
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?