Karataş: Sağlık Çalışanlarının Alın Terini Keserek Hastane İdare Edilmesini Kabul Etmiyoruz

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanlarının alın terini keserek hastanenin idare edilmesini kabul etmiyoruz. Hakkımız olan döner sermayenin verilmesini istiyoruz! " dedi.

Karataş: Sağlık Çalışanlarının Alın Terini Keserek Hastane İdare Edilmesini Kabul Etmiyoruz

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş tarafından yapılan açıklama;

Fırat Üniversitesi Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına 2 aylığına % 10 döner sermaye kesintisi yapılacağı malum sendika aracılığıyla duyurulmuştu. Ocak 2020' ye geldik ve her ay kesintiler çoğalarak % 90''ları buldu. Bu şekilde sesimiz çıkmadığı ve mücadele etmediğimiz sürede devam edecek!

TIKLAYIN

Ama ne yazık ki hastane yöneticilerinin (yönetici payı) ile hocaların performansı düşmüyor. Düşmüş gibi gösterilen miktarda devede kulak misali!

Sağlık çalışanlarının alın terini keserek hastanenin idare edilmesini kabul etmiyoruz. Hakkımız olan döner sermayenin verilmesini istiyoruz! Sadaka değil hakkımızı istiyoruz!

Pazartesi itibariyle dilekçe kampanyası başlatıyoruz. Tüm hastane çalışanları sendika ayrımı yapılmaksızın dilekçe örneklerini sendikamızdan temin edebilirler. Çalışanlara duyurulur!

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 23:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
S. Erhan Deveci
S. Erhan Deveci - 2 ay Önce

Bir öğretim üyesi olarak yöneticilerin "hep bana" tutumunu protesto ediyorum.

SIRADAKİ HABER