Kamusal alan sendika görünümlü bir örgüt tarafından işgal edilmiş

Kamusal alan sendika görünümlü bir örgüt tarafından işgal edilmiş

Sendika 17.03.2019, 03:16 17.03.2019, 03:19
Kamusal alan sendika görünümlü bir örgüt tarafından işgal edilmiş

Türk Eğitim Sen Sakarya Şubesi temsilcileri toplantısı önceki gün yapıldı. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Kamu çalışanlarının sendikal bir zulüm altında” dedi.
Türk Eğitim Sen Sakarya Şubesi temsilcileri toplantısı Qubbe Garden‘da düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan , MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Seyit Ali Kaplan, TÜRKAV Sakarya Şube Başkanı Recai Ciran ve Türk Eğitim Sen Sakarya İl Başkanı Mehmet Düzlü katıldı. Düzenlenen toplantı saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Türk Eğitim Sen Sakarya Şubesi temsilcileri toplantısında giriş konuşmasını Türk Eğitim Sen Sakarya İl Başkanı Mehmet Düzlü yaptı.

SENDİKAMIZ HIZLA BÜYÜYOR

TIKLAYIN

Konuşmasında Türk Eğitim Sen Sakarya Şubesi’nin emekli olan üyelerinin sorumluluk bilinçlerini yerine getirdiğini belirten Mehmet Düzlü baskılara ve ayrımcılığa rağmen  Türk Eğitim Sen’in küçülmediğini aksine daha da büyüdüğünü belirtti.  Mehmet Düzlü’den sonra konuşan MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar” Yapılan bu toplantının Sendikal anlamda birlik ve beraberliğinize katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

ÇALIŞANLAR  ZULÜM ALTINDA  

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı konuşmada Türk Eğitim Sen üye sayısında ki artışa dikkat çekti. 2002 yılında Türk Eğitim Sen üye sayısının 126 bin civarında olduğunu vurgulayan Talip Geylan “Toplam üye sayımız şu an 207-208 bin civarında” dedi. 16 yılda 100 bin üye kazandıklarının altını çizen Talip Geylan ”Bu kolay bir başarı değil arkadaşlar bunu herkes başaramaz” dedi. Kamu çalışanlarının sendikal bir zulüm altında olduğunu dile getiren Talip Geylan “Kamusal alan sendika görünümlü bir örgüt tarafından işgal edilmiş” dedi. Eğitimcilerin sendikal anlamda yeteri kadar desteklenmediğini belirten Geylan konuşmasının devamında öğretmenlere ait bir Meslek Kanunu’nun çıkması gerektiğini belirterek sözlerine son verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?