PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kamu Sen, Alternatif 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifini Çalışma Bakanına Verdi

Kamu Sen heyeti tarafından ekim ayının başlarında ziyaret edilen Çalışma Bakanına alternatif 3600 ek gösterge kanun taslağı verildiği öğrenildi.

Sendika 14.11.2022, 19:29 Cansu Polat
Kamu Sen, Alternatif 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifini Çalışma Bakanına Verdi

Genel Başkan Önder Kahveci ve Türkiye Kamu Sen Yönetim Kurulu Üyeleri 4 Ekim tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’i ziyaret etmişti.

Çalışma Bakanlığıyla yapılan görüşmede 3600 ek gösterge konusunun gündeme getirilerek sistemin aksayan yönlerinin Bakan Bilgin’e aktarıldığı ve alternatif olarak hazırladıkları kanun teklifini Çalışma Bakanına sundukları öğrenildi

3600 ek göstergede hiç kimsenin mağdur olmamasını istediklerini dile getiren Kamu Sen, “yıl sonuna kadar gerekli düzenlemelerin yapılması adına mücadelemizi sürdüreceğiz” açıklaması yapıldı.

Yorumlar (5)
ne sendikası al sana örnek 3 hafta önce
BU YASA meclisten geçerken nirdeydiniz diye adama sormazlar mı sorarlar 2008 sonrası 3600 ek gösterge alamaz dedik siz de inanmadınız aldık mı hayır alamaz nokta ayrıca diş hekimleri ve dr 2008 sonrası olsa bile 3600 ek gösterge aldı ve meclisten geçerken sesiniz çıkmadı korktunuz size ve sarı sendikaya hayır yaşasın serbestlik özgürlük artık siz bir hiçsiniz az kaldı
Defne Demirel 3 hafta önce
Kamu kurumunda Bilgisayar İşletmeni kadrosunda olup, Kadro derecem 1/4'ü, ek göstergem 2200'dür. 2 Fakülte bitirdim ve 32 yıl 11 ay hizmetim bulunmakta. Neden 3600 ek göstergeyi alamıyorum. Lütfen bu yanlışlık adaletli bir şekilde çözülsün.
BEREKET 2 hafta önce
TSK'DA UZMAN MEMURUM, 32. HİZMET YILINDA BULUNUYORUM, LİSANS MEZUNUYUM VE 1/4.DERECESİNDEYİM. SÖZ KONUSU 4 MESLEK GRUBU DIŞINDA KALAN, BEN VE BENİM DURUMUMDAKİ DİĞER DEVLET MEMURLARINA 3600 EK GÖSTERGE VERİLMEDİ. AMA TAHSİLİNDEN DOLAYI (LİSE MEZUNU! ) 3600 EK GÖSTERGE VERİLEMEYEN BAZI MESLEK GRUPLARINA DAHİ, 3600 EK GÖSTERGENİN SAĞLAYACAĞI PARA ARTIŞINI 1.500 TL SEYYANEN VERİLDİ. PEKİ SORUYORUM ŞİMDİ; HAK, HUKUK, ADALET, VİCDAN... BUNUN NERESİNDE !!! DEVLET KENDİ MEMURLARI ARASINDA BÖYLE BİR AYRIMCILIK NASIL YAPAR... DEVLET BÜYÜKLERİME / YETKİLİLERE BURADAN TÜM MEMURLAR ADINA SESLENİYORUM ! DERHAL BU HAKSIZLIK GİDERİLMELİDİR. 1/4. DERECESİNDE BULUNAN TÜM MEMURLARA +600 DEĞİL, 3600 EK GÖSTERGE VERİLMELİDİR...
m 3 hafta önce
Adaleti sağlamış olursunuz sayın başkanım Allah razı olsun
adalet 3 hafta önce
Biraz geç kalmadınız mı acaba sağlık teknikerlerine 3600 ek gösterge verilip te beraber çalışan elektirik elaktronik harita teknikerlerine 2800 ek gösterge layık görüldü ğü zaman nerelerdeydiniz.