PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kahveci Üye Yapan Temsilcilerine 30 Lira Dağıtacak Memur Sen'i Uyarak Teşkilatına Seslendi: Ahlak Üzere Sendikacılık Yapacaksınız!

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Diyanet Sen'in temsilcilerine üye başına dağıtacağı 30 Lira'yı eleştirdikten sonra kendi teşkilatına seslendi: "Türkiye Kamu-Sen teşkilatlarına talimatımdır. Ahlak üzere sendikacılık yapacaksınız. En ufak bir sapma söz konusu olmayacak" dedi.

Sendika 28.03.2022, 11:50 Cansu Polat
Kahveci Üye Yapan Temsilcilerine 30 Lira Dağıtacak Memur Sen'i Uyarak Teşkilatına Seslendi: Ahlak Üzere Sendikacılık Yapacaksınız!

Temsilci toplantısında teşkilatına seslenen Genel Başkan Önder Kahveci sağlık, çalışma hayatı ve gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türk Milletinin değerlerini Türkiye Kamu-Sen’i var eden değerler olduğunu belirten Genel Başkan Önder Kahveci ahlak üzerine sendikacılık yaptıklarını belirterek  “ Yetki dönemi yaklaşıyor kamu sendikacılığı adına çok kötü örneklere şahit oluyoruz. Üye yapana para verilmesi gibi akla gelmeyecek, kamu sendikacılığına zararlı işleri görüyoruz. Buradan söylüyorum; Türkiye Kamu-Sen teşkilatlarına talimatımdır. Ahlak üzere sendikacılık yapacaksınız.  En ufak bir sapma söz konusu olmayacak.  Yüzde yüz yerli yüzde yüz milli bir sendikacılık yapılacak. Bizi var eden değerlerimizden taviz verilmeyecek. Türkiye Kamu-Sen olarak mücadelemizi hak eden hakkını alana dek sürdüreceğiz.  Kamu çalışanlarının taleplerini hayata geçirmek için mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Temel talep olan ücret artışları ile ilgili 3 önemli hususu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Ek zam, refah payı ve enflasyon farkının aylık olarak ödenmesi bu üçü hayata geçmezse maaşları reel olarak arttırmamız mümkün değil. Mutlaka bu konularda adım atılmalıdır” dedi.

Sağlık alanında yaşanan son gelişmelere de değinen Genel Başkan Önder Kahveci “Hekiminden hemşiresine, ebesinden, sağlık memuruna, sağlık teknikerine, teknisyenine bütün sağlık çalışanları bu ülkenin değeridir. Hepsinin meselesi de bizim meselemizdir. Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Bu ekibin ayarlarıyla oynamak isteyenlere müsaade etmeyiz. Hiç kimse de etmemelidir.” dedi. 

Genel Başkan Önder Kahveci pandemi kahramanlarının sorunlarının çözülmesi için yapılacak düzenlemelerin vakit kaybetmeden hakkaniyet ölçüsü ile kapsamalı bir şekilde hayata geçmesini istediklerini kaydetti.

Kahveci, sözlerini temsilcilerimize sendikal çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dileyerek tamamladı.

Yorumlar (8)
sağlık çalışanları 2 ay önce
türk sağlık sen olarak bir an önce e devletten üyelik işlemlerinin yapılmasının yolunu açın çıkartın bak ozaman sağlık sende kimse kalıyor mu
sağlık çalışanları 2 ay önce
bunların bu tavrına karşılık sizlerde e devlet üzerinden üye ve istifa etme imkanı halen çıkmadı neden buna ngel olunuyor kimler engel oluyor bir an önce bu yasa çksın bak sağlık sende kimse kalıyor mu millet yüz göz olmamk için evrak peşinde koşmamak için üye olarak kalıyor sizler de bir an önce bunun çıkması için uğraşın ozaman
Harranlı 2 ay önce
Tüm sendikaların gereği yok artık kamuda hükümet ne verirse eyvAllah diyorlar zaten
Sağlık 2 ay önce
Sendikalara güvenim yok hepsi gereksiz sadece sendika ikramiyesi için uyeyim yani üyelik bir ikramiye kağıdından ibaret isim olmaz...cunki hükümet göz göre göre sağlıkçılari eziyor bence sendikadan çok seçime oy potansiyeline odaklanin...hicbir hükümet oy potansiyeli olmayan bir topluluğa bakmaz sadece arada ufak iyilestirmeler verir sesini kessin ayağıma dolanmasın diye...sendikacılık siyasi güç ve üyelerinin oy gücü ile yapılmalı bizdeki sendikalar ağam paşamla bakana vekile iş yaptırma derdinde elindeki kozu üye kozunu secimde kullanacaksın ki istediklerin dikkate alinsin...tıpkı eskiden işçilerin bu şekilde bir sürü hak alması gibi....oraya buraya müdür atayacam demekle sendikacılık olmaz bakanlığa hükümete gebe kalırsan onlarda sana ne kadar layık görürse o kadarla yetinirsin...sonrada bunları kazanım diye üyelerine algı yaparsın...
aycell 2 ay önce
bunlarda cumhur ittifakı ruhu kalmamış:)))))))))))))
HASAN DURAN 2 ay önce
AHLAK DERKEN
sağlıkçı 2 ay önce
hangi ahlak adaylıktan insanları çektiren sendikanın genel başkanı mı diyor ahlak diye yanaşma olmuş ahlaktan bahsediyor
sonsağlıkçı 2 ay önce
Ahlaktan bahsedecek en son insanlar sizlersiniz.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?