PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kahveci: Tüm Güvencesiz Sözleşmeli Personel Memur Kadrolarına Geçirilsin!

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine dair hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığını ifade eden Kamu Sen Genel Başkanı Kahveci, taleplerinin tüm güvencesiz sözleşmeli personelin 4/A memur kadrolarına geçirilmesi olduğunu söyledi.

Sendika 07.11.2022, 12:41 Cansu Polat
Kahveci: Tüm Güvencesiz Sözleşmeli Personel Memur Kadrolarına Geçirilsin!

Bütün kamu çalışanlarının ailesi ve çocuklarıyla beraber yaşama hakkına kavuşturulmasını arzu ettiklerini söyleyen Kahveci, Personel sistemi, iş güvencesi, tayin, kurum değişikliği, aile birliği, görevde yükselme gibi hakları çalışanlara sağlayan bir yapı talep etti.

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili düzenleme hakkında tweet atan Kahveci şunları kaydetti:

Aynı okuldan mezun olmuş, aynı sınava girmiş, aynı işi yapan personelin farklı statülerde, farklı haklarla çalıştırılması adalet ve eşitlik ilkesine aykırıdır.

Sözleşmeli personel süresiz, 4/B’li,5393’e tabi, 3+1’e tabi, İHS’li, 4/C’den 4/B’ye geçenler, vekil ebe-hemşire-imam, fahri, kamu dışı sağlık çalışanı gibi ayrıma tabi tutulurken hizmetlerde etkinlik, personel sisteminde istikrar, çalışma hayatında adalet sağlanamaz.

Kamu personel sisteminde istikrar ve adaleti sağlamanın tek bir yolu vardır; o da çok başlı yapıyı sonlandırmak ve tüm güvencesiz sözleşmeli personeli kadroya geçirmektir. Sözleşmeli personele kadro, keyfiyet değil gerekliliktir.

Kamu çalışanları harfler ve rakamlarla bölünmeyi değil aileleriyle bir arada, adil, hakkaniyetli, güvenceli ve kadrolu bir çalışma hayatını fazlasıyla hak ediyor.

Yarınından endişe eden, tayin, terfi, aile birliği gibi temel haklardan mahrum olarak çalışan tek bir kamu görevlisi dahi kalmamalı, güvencesiz çalışma modelleri kamu istihdam sisteminden çıkarılmalıdır.

Yorumlar (12)
Sm 1 ay önce
Siz önce mevcut personelin haklarını koruyun alında gerisi gelir sarı sendikacılıktan başka yaptığınız bir şey yok
Saksı 1 ay önce
Tek sıkıntı bu mu gereksiz-sen
44 1 ay önce
SENİN ADALETİNİ SEVEYİM 2351 VHKİNİN VEBALİ SİZE YETERDE ARTAR.111000 YHS HEP HAYIR DUA OKUYOR.
trabzon 1 ay önce
sayin başkanım yartımcı hizmelilere nezan memur katrosuna gececek
ali 1 ay önce
sizde hükümet ortagı degilmisiniz gidin ankaraya anlatın büyüklerinize
YALANCI 1 ay önce
kendinizi kandırmayın ALLAH herşeyi görüyor ve biliyor siz var ya siz yatacak yeriniz yok sizin bir kaç örnek biri şahsi konu şube müdürlüğü sınav ve sözlüyü kazandım adamlarınızı atadınız geçtiniz bizleri yedek bıraktınız bu hak yemek değil de ne ikincisi 2008 sonrası memur 3600 alamaz dedik duymazdan geldiniz yetmedi diş hekimi ve dr 2008 sonrası memur bile olsa 3600 ek gösterge aldı ve emekliliklerine de yansıdı böyle yüzlerce sayarım size siz yalancı ve taklacı bir sendikasınız ve işiniz gücünüz yalan dolan ALLAH ISLAH ETSİN SİZİ
memur 1 ay önce
sizin gibi yandaş sendikalara lanet olsun..yaşasın Hürriyet..varolsun hürriyet sağlık sen
hemşire 1 ay önce
Kendi teşkilatına adalalet sağlamayan koltuk düşkünü sendikacıdan masa başı söylemler.......varın gerisini siz düşünün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın