Kahveci "Sendikal Alanı Necasetle Doldurduysan bugün çıkıp şikayet etme hakkın yok"

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Samsun'da konuştu.

Kahveci "Sendikal Alanı Necasetle Doldurduysan bugün çıkıp şikayet etme hakkın yok"

Kamu-Sen 1 Mayıs'ı Samsunda kutladı. Samsun İlkadım ilçesi sahil yolunda gerçekleşen 1 Mayıs yürüyüşü sonrasında konuşan Kahveci konuşmasında maaşlara yapılan zammı eleştirdi. Enflasyonun alıp başını gittiğini söyleyen Kahveci son bir yılda memur maaşlarının % 10 eridiğini hayat pahalılığının cepleri yaktığını resmi enflasyonun % 25 lere dayandığını ama memur maaşına % 9 zam yapıldığını bazı sendikaların enflasyon oranı kadar maaş artışını marifetmiş gibi kamu çalışanına sunmaya çalıştıklarını, yüzleri hiç kızarmadan meydan meydan dolaştıklarını, genç işsizlikte OECD ülkeleri arasında en ön sıralarda olduklarını resmi işsiz sayısının 5 milyona dayandığını her evde bir işsizin olduğunu kamuda bizden olmayan ayrımının olduğunu ve bunun çalışma barışını bozduğunu verimi düşürdüğünü umutları körelttiğini, kamu çalışanlarının yaşadığı sıkıntıların her gün katlanarak arttığını 3600 ek göstergenin söz verilmesine rağmen hala uygulanmadığını 4+2 olan sözleşmeli uygulamasının 3+1 yapılacağı sözünün verilmesine rağmen hala yürürlüğe girmediğini söyledi.

TIKLAYIN

Kahveci açıklamasının devamında diğer sendikalara yüklendi ve dedi ki:  Yıllardır baskıyla, tehditle, ahlaksızca kaydettikleri üyeler vebadan kaçar gibi bu sendikalardan kaçmaya başlayınca bunların feryadı dağı taşı tuttu. Neymiş efendim, memurlara baskı yapılıyormuş da üyeleri ondan istifa ediyormuş. Geçiniz bunları. Kamu görevlilerimiz baskıdan kaçıyor özgürlüğe koşuyorlar. Yıllardır iradelerine konulan ipoteği kaldırıyor sendikal esaret zincirlerini parçalıyorlar. Bunlar haklarını savunamadıkları memurların hür iradelerini kullanmalarını dahi hazmedemiyor. Kendi başarısızlıklarına kılıf bulmaya çalışıyorlar. Eğer baskıyı dile getirecekseniz yıllar boyunca oradan oraya sürülen hakkı yenen özellikli birimlerde çalıştırılmayan görevde yükselmeleri engellenen Türkiye Kamu-Sen üyelerine bakın. Eğer adaletten ve ahlaktan en küçük bir pay aldıysanız sizin dışınızdaki sendika üyelerine yapılan baskının da sona ermesi için mücadele edin. Yıllarca her türlü kuralı ve kanunu çiğneyerek sendikal alanı necasetle doldurduysan bugün çıkıp şikayet etme hakkın yok. Eğer ağlayacaksanız oynamayın. Terazisini bozduğunuz kantarın ölçüsünden şikayet etmeyin. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 00:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER