PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kahveci: Memur Sen'i Uyarmamıza Rağmen Gerçeklerden Uzak Zamma İmza Attı!

Kamu Sen Genel başkanı Önder Kahveci toplu sözleşme öncesinde yetkili konfederasyon olan memur seni uyardıklarını belirterek refah payı konusundaki önerilerin dikkate alınmadığını söyledi. Kahveci, geçen yıl toplu sözleşmede gerçeklikten uzak bir maaş artışına imza atıldığına dikkat çekti

Sendika 13.04.2022, 14:56 Cansu Polat
Kahveci: Memur Sen'i Uyarmamıza Rağmen Gerçeklerden Uzak Zamma İmza Attı!

Dünyadaki siyasi ve askeri belirsizlikleri gündeme getiren Önder Kahveci, artan enerji fiyatları, gıdaya erişimin güçleşmesi gibi nedenlerden dolayı yüksek enflasyonla karşı karşıya kalacağımızı belirterek bu durumun iki telafisi olduğunu söyledi.

Birinci yol olarak maaşların gerçek enflasyon rakamları ve ekonomik büyüme oranlarının üzerinde artırarak refah payı uygulamasına geçilmesinin olduğunu söyleyen Türk sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ikinci yol olarak ise dönem başında yapılan zammın üzerine enflasyon farkının her ay olacak şekilde maaşlara yansıtılmasının alım gücünü koruma anlamında önemli olacağını vurguladı.

MEMURLAR MAAŞIN YÜZDE 53'ÜNÜ GIDAYA VERİYOR

Dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 13.446,69 lira olarak belirlendi. Sonuçlar, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddinin bir önceki aya göre 775,11 TL, %6,12 oranında arttığını gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerinde 1.374,16 lira olarak belirlenen kira gideri ise Mart 2022 ortalama maaşının %21,86’sına denk geldi.

Ortalama ücretle geçinen bir memur ailesinin ulaşım, sağlık, eğitim, haberleşme, giyim gibi diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılaması için Mart 2022 maaşından geriye yalnızca 1.572,03 TL kaldı.

Yorumlar (10)
hemsire olmayan saglikcilar 1 ay önce
hic bir yetkin yokken o masaya siz niye oturdunuz
HASAN DURAN 1 ay önce
NİYE DEĞİLLERMİ YAVRU SENDİKA OLDU ARTIK
Malumsenden istifa artık uyanın 1 ay önce
Masaya davet ettiler gitmeseler biz davet ettik gelmedi.memurun derdine derman olmadı biz çağırdık diyeceklerdi.çok sinsi ama akıllıca bir kumpas kurdular.masaya beraber oturdular ama hiçbir istediklerini yapmayan malumsen oyunu iyi oynadı ve TSS i de yaptıklarında ortakMIŞ gibi olmasını sağladı.
Hemşire 1 ay önce
4/d işçiler ve işkur üzerinden girenler bizden daha iyi para alıyor, yediye hediye derken cüzdanları bizden iyi
Sağlık çalışanları 1 ay önce
ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN İNŞALLAH..
misafir 1 ay önce
amin
Yardımcı sağlık personeli 1 ay önce
Bence başkan sen bağlı olduğun devlet Bahçeli'ye şöyle sözde sağlıkçılar zam verilecekti sonuç ortada bunun yansimasida muhakkak çalışanlar tarafından olacak size...
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
SEN NİYE İMZAYI ATTIN .YILLARDIR SAĞLIKÇILAR İÇİN NE YAPTINIZ SANKİ FARKINDA DEĞİLMİYİZ. KİMİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.KENDİ KOLTUK VE CEPLERİNİZDEN BAŞK HİÇ BİR ŞEY YAPMADINIZ .
Memur 1 ay önce
ne kadar boş adamsın.işin gücün kaçak oynamak.ama sende suç yok .asıl suç seni bir şey zannedip takip edenlerde
KAPİTALİST 1 ay önce
hepiniz sermayenin emrinde kapitalizme uşaklık ediyor ve çalışanın hakkını yediriyorsunuz . tüm sendikalar sarı!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?