Kahveci: Bütün Derdimiz Sözleşmelilere kadro, 3600 Ek Gösterge, Hizmetlilere Memurluk, Ehliyet ve Liyakate Dayalı Bir Kamu Sistemi!

37. Şube Başkanları İstişare Toplantısında konuşan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “ Türk Sağlık-Sen inandığı değerlerden asla taviz vermeyerek 29 yıldır şanlı bir mücadele yürütüyor. 29 yılımızda hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sendika 20.06.2021, 23:29 20.06.2021, 23:53 Güler Sağlam
Kahveci: Bütün Derdimiz Sözleşmelilere kadro, 3600 Ek Gösterge, Hizmetlilere Memurluk, Ehliyet ve Liyakate Dayalı Bir Kamu Sistemi!

Hizmet Kolumuzda Üye Arttıran Tek Sendika Olduk

2021 yılı yetki dönemi için tüm teşkilatımıza teşekkür eden Genel başkanımız Önder Kahveci “ Bu yıl yetki döneminde hizmet kolumuzda üye sayımızı arttıran tek sendika olduk. Tüm teşkilatımızın emeklerine sağlık. Bizimle yol yürüyen tüm üyelerimize de teşekkür ediyoruz. Pandeminin zorlu sürecine rağmen ortaya konan bu başarıda sizleri tebrik ediyorum” dedi. 

Sağlık Bakanlığı çalışanların sorunlarına çözüm üretmelidir. Sadece alkış ve teşekkürle olmaz.  

Türk Sağlık-Sen olarak pandemi ile kahramanca bir mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için yoğun bir mücadele verdiklerini kaydeden Genel başkanımız Önder Kahveci: “Pandeminin kahramanları sağlık çalışanlarımızın yoğun bir mücadele veriyoruz. Sorunlarının çözümü için zaman zaman meydanlara çıkıp, bakanlık önünde çalışanların taleplerini dile getirdik, çözüm istedik. Zaman zaman da yaptığımız görüşme ve başvurularla bu mücadeleyi sürdürdük. Bazı meseleleri çözdük sonuç aldık, bazılarında ilerleme kaydettik. Mücadeleye devam edeceğiz. Sağlık Bakanlığı çalışanların sorunlarına çözüm üretmelidir. Sadece alkış ve teşekkürle olmaz.  Bakın dün 2 ve 3 basamakta aşı odalarında görevli sağlık çalışanlarımız için ilave ek ödeme çıktı. Fakat ASM’lerde aşı yapanlar için bir düzenleme yok. Böyle bir şey olmaz. Düzenlemeler kapsayıcı olmalı, ayrımcılık içermemelidir.” dedi.

Bütün Derdimiz Memurun Meselelerine Çözüm Üretmek

Toplu sözleşmede bütün dertlerinin memurun meselelerine çözüm üretmek olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci geçmiş dönemlerde yaşanan mali kayıpların giderilmesi, enflasyonun üstünde bir artış gibi taleplerde ısrarcı olacaklarını ifade etti.

Sözleşmelilere kadro, 3600 Ek Gösterge, hizmetlilere memurluk, ehliyet ve liyakate dayalı bir kamu sistemin kurulması gibi tüm talepleri masada dile getirerek çözüm için ısrarcı olacaklarını kaydetti. 

Genel Başkan konuşmasının ardından şube başkanlarımız söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler.  İstişarelerin ardından Genel Başkan Önder Kahveci tüm teşkilatımıza çalışmalarında kolaylıklar dileyerek toplantıyı sona erdirdi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşire hanım 2 ay önce
benim doktordan ne eksiğim var hatta daha fazla çalışıyorum ondan ama ondan az maaş ve ek ödeme alıyorum haksızlığın daniskası
hasan 2 ay önce
bütün memur sendikalarının ALLAH belasını versin.
SÖZLEŞMELİ SON BULSUN 2 ay önce
Sözleşmeli sistem birilerini zengin etme sistemidir. liyakat olmadığı gibi yalakalık üst seviyede ve mevcut pozisyonunu korumak için birilerine yaranmak sistemidir. Sözleşme maşlarını % 60 oranında azaltsınlar bakın çalışan kaç kişi doktorlar kaçacak yer arar. Aile hekimliğine geçer. Vatanını seven bürokratlar bu sorunu çözmeli. LİYAKAT yerlerde... uzmanlara başkan yardımcılarına ödenen paralara yazık illede sözleşme yapılacaksa sağlık müdürüne yapılsın diğerleri BAKANLIK onayı olsun birimler kapatılıp şubeler açılsın. özel sektör gibi birim mi olur devlet kurumunda şube olur alt birim olur. LİYAKAT ve SAYGINLIK SIFIR...
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?