Kahraman Sağlık Çalışanlarımız En Az Bir Maaş İkramiyeyi Haketti!

Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman yaptığı açıklamada, "Sayın cumhurbaşkanımız koronavirüs salgını ile mücadele toplantısının sonuç bildirgesinde sağlık çalışanlarımızı unutmayarak teşekkür etmesi hakkı teslim etme adına önemliydi." dedi.

Sendika 19.03.2020, 00:17 19.03.2020, 02:29 Güler Sağlam
Kahraman Sağlık Çalışanlarımız En Az Bir Maaş İkramiyeyi Haketti!

Başkan Duman açıklamasının devamında;

Bugün sağlık çalışanlarımızında riskini azaltarak bu salgının önüne nasıl geçeceğimiz hususu önemlidir. Mevcut vakaların bir kısmı maalesef Hastalara uygulanan muayene ve tedavi esnasında virüs kapan sağlık çalışanlarıdır. Bu durum sağlık çalışanlarının başta çocuk ve eşleri olmak üzere yakın ailelerini tehdit etmektedir. 

TIKLAYIN

Birinci derecede risk taşıyan arkadaşlarımıza yönelik elzem tedbirler alınmalı , ihtiyaçları sağlanmalı ve sağlık çalışanlarına ulaşım-güvenlik-konaklama desteği gibi gerekli pozitif ayrıcalıklar sağlanmalıdır.

Performansa dayalı ek ödeme sistemi özellikle bu süreçte askıya alınmalı , Hekimlerimizin en az bir önceki ayın Hastane ortalamasından, Hekim dışı tüm sağlık çalışanlarımızın da riskli seviyeden ve tavandan ek ödemeleri Genel Bütçe üzerinden yapılmalıdır.

Bir diğer konu ise inşallah bu süreç sağsalim atlatıldıktan sonra terörle mücadele ,deprem ,çığ felaketi ve  halen koronavirüs ile mücadelede özveri ve fedakarlıkla üstün başarı gösteren sağlık çalışanlarımız meslek ayrımı gözetilmeksizin bir maaş ikramiye ile ödüllendirilmelidir. 

Bu ödülün çalışanlara şimdiden duyurulması bir nebze moral kaynağı olabilir. Zira kahramanlık, fedakarlık ve mesleğin kutsallığından sıkça bahsettiğimiz sağlık çalışanlarına verilecek ödül yarım elma gönül alma misali bir değer göstergesi olacak ve motivasyonlarına katkı sunacaktır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçılar 11 ay önce
La ne bir maaşı CHP de bu teklifle gelmişti bu kadar küçük düşünüyorsunuz sizler mi sağlık çalışanlarinon hakkını savunacak siniz bir maaş ikramiye sizlerin olsun sağlık çalışanları kamuda en düşük maaşı alıyorlar önce bunu düzeltin döner sermaye son 7 yıldır yatmıyor bunu düzeltin 3600 ek gösterge sadece hemşirelere değil bütün sağlık çalışanları na verilmeli.sabit ödemeler emekliliğe yansitilmali ama siz böyle küçük düşünmeye devam ederseniz biz sağlıkçılar hiç bir şey elde edemez
Ahmet Çınar 11 ay önce
burdan bunumu çıkardın. sana yazıklar olsun. bizi ucuza satmaya alıştınız nasılsa.
Osman 11 ay önce
Boş adam
sağlıkçı 11 ay önce
Çindeki sağlık çalışanlarının hallerini hatırladıkça,şu para pul avcılarını anlayamıyorum..
kadir 11 ay önce
Ben sağlık çalışanı değilim fakat sağlık bakanlığında memurum bizler neden hiç hesaba katılmayız anlayabilmiş değilim.İşe geldimi sağlıkçı paraya geldimi sen genel idari hizmetler sınıfısın denilmekte.bu düzenle iş yörümez saygılar.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?