İzmir Sağlık Sistemini Kimlerin Yönettiği Merak Konusu...

İzmirde her geçen gün atamalarla ilgili skandallar devam ediyor. Ahbap çavuş ilişkisiyle yönetilen sistemde kimler var kimler?Başlangıç olarak Medikal firma sahibinin başhekim oluşuyla başlayalım.

Sendika 04.08.2020, 17:11 06.08.2020, 20:11
İzmir Sağlık Sistemini Kimlerin Yönettiği Merak Konusu...

İzmir 1 Nolu Sağlık Sen Şube Başkanı Özgür YILDIRIM'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Başkan Yıldırım açıklamasında; Geçmiş dönemlerde özel sektörde çalıştıktan sonra kişiye özel açılan kadroyla İzmir merkeze 110 km olan Ödemiş ilçe hastanesinin ihtiyacını karşılamak için yapılan atamanın altından ihtiyaca binaen değil,

Kişiye özel Başhekimliğe hazırlık çıktı.

Çünkü kişi başka bir ilçe hastanesine başhekim olmak için gelmişti.Nitekim 4 ay sonrada bu gerçekleşti. Yalnız kamuoyunun gözden kaçırdıkları  şey medikal şirketin sahibi olmasıydı. Demek ki bu sağlık sistemini yolunda gitmeyen ve güzel olmayan işler var. O dönemde uyarılarımıza rağmen,atanmasında sakınca olmadığını söylemleri ile de geçiştirildi.
Ve atandı gerçekleşti.

Referans noktasında tüm atananlardaki  gibi yine değerli bir bakan yardımcısının adını telafuz edilmesi, sayın bakan yardımcısının tüm olan bitenden haberi olmadığı gibi bu atamadan da haberi olduğunu sanmıyorum. Sayın bakan yardımcısının adını geçirdiklerinde kimsenin ses  çıkarmayacaklarını düşünmeleri de iyi hazırlanmış bir film senaryosu...Bana soracak olursanız ne sağlık bakanımızın nede Bakan yardımcımız bir medikal şirketin ortağına ve sahibine  referans olmayacağını düşünüyorum.

İzmirde işlerin iyi gitmediği de ortada....


*Özgür YILDIRIM - Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı

Ben Sendika Başkanı olmama rağmen bu işi çözemedim çözemiyorum.
Fetönün aktif olarak itibar cellatlığına büründüğü, kimin eli kim cebinde belli olmadığı,
Kimin kime ne gerekçeyle referans olduğunu açıkçası çözemedim.
Çözemediğim gibi bize gelen  Bilgi ve belgeleride iyice inceliyoruz.Aslı olmayan belgesi olmayan hiçbir şeyi yayınlamayacamızı bilmenizi isterim ve yalanla iftiraylada işimizin olmadığını tüm kamuoyu ve bizi tanıyanlar da iyi bilir.

Herşeyin ispatlı ve belgeli oluşuda rahatsızlıklarının esas sebebi... Artık birilerinin (bu ilk sonrasında açıklayacağız) çıkıp bu ahbap çavuş ilişkilerine son vermeli. Birinin birlerinin adamı olmaya gerek yok,Size tavsiyem Aziz Devletimizin adamı olmamız yeterli.

Şimdi il müdürlüğüne soracağım soruda “bir medikal şirket sahibi yönetici olabilir mi?”sorusuna karşılık bize verecekleri cevabın “danışmanlık hizmeti veriyor o nedenle bir mahsuru yok! “Diyeceklerini düşünüyorum.

Dün yaptıkları atamalardan yola çıkarak güvenlik soruşturmalarında olduğu gibi İl sağlık müdürlüğü ticaret sicil gazetesini de gözden kaçırmasınıda sorgulamak gerekiyor.

TIKLAYIN

Başhekim  olarak atadığınız kişinin  mevcut firmanın mesul müdürü olduğunu benim gibi sizde biliyordunuz.

Sonrasında gençlik yıllarının verdiği arkadaşlık dostluktan olsa gerek il müdürü arkadaşınız sizi uyarınca apar topar devir işlemlerini yaptınız,

Bu sağlık sistemine  ve İzmir e yazık ettiniz.

Atamaların liyakata uygun olması gerektiğini savunduğumuzdan ve yanlış  giden herşeyi sorguladığımızdan dolayı bugün asılsız iddialarla soruşturma açılarak Uyarılıyor,kibarca tehdit ediliyoruz.
Kusura bakmayın ne uyarıya nede tehditlere meydan vermeyiz.

Bizler doğruluğun,samimiyetin ve hakkaniyetin savunucu olmak zorundayız.Kimsenin adamı olmadığımız gibi yanlışa ortak olmayacak ve de yapılan yanlışlara da sessiz kalmayacağız.

Bedeli ne olursa olsun, doğru bildiğimiz yoldanda asla geri dönmeyeceğiz.

Bu ahbap çavuş ilişkilerinde daha  kimlerin olduğunu belgeleriyle tüm kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Devamı gelecek.

Yorumlar (98)
Atsız3 3 ay önce
Kendini devletin sahibi zanneden. Devlet içinde paralel yapı kurmaya çalışan bazı sendika yöneticilerinin istedikleri adamları istedikleri yere getiremeyince. Devletin bürokratların sallamalarına alıştık
Atsiz11 3 ay önce
Sendika ne soyluyorsa tersi dogrudur.izmir il muduru birinin ayagina saglam basmis ;)
Hemsire acil 3 ay önce
Sendikalar sizleri tanırız. Amacınız sizin istedikleriniz olsun. Baska biri olduğu hemen iftara atmaya baslayin
Hemşire acil 3 ay önce
Rüzgar kayadan toz alır İzmir’den kimler geldi kimler geçti :))
Topluca giderler artık :))
112 İzmir 3 ay önce
Özgür kimdir nedir önemli değil de adam ticaret sicil gazetesi koymuş ya belge ortada belgenin hiç mi kıymeti yok
Hukukçu 35 3 ay önce
Sivil toplum örgütlerinin kendilerine doğru akan çarkları, idarece kimi işlemlerle ve atamalarla durdurulması bazılarının canını acıtmış olacak ki zikirlerinde de bürokratları kendilerine hedef seçmişler. Asılsız ve hamasetle dolu iddialara tamah edilmemeli.
Hukukçu 3 ay önce
Varsa bildiğin savcılığa suç durusunda bulunsunlar yada soruşturma açsınlar tüm adli ve idari işlemleri yapabilirler
Gercek haber 3 ay önce
özgür bey daha düne kadar gezi olaylarını savunan cumhurbaşkanına hareket eden sen değilmisin. Haberinde yalan. Kimsede inanmasın. Derdi ne belli ozgurun
Gerçek haber 3 ay önce
Derdi ne ?
Editör 3 ay önce
Aynı İP ile yaptığınız izmir baskan isimli yorumunuzda onaylanmıştır. Yine aynı İP İLE FARKLI İSİMDEKİ diğer yorumlarınız ise SİLİNMİŞTİR. Bilginize.
Dokuz köyden kovulan 3 ay önce
Sendikalar bıraksalarda yöneticiler ve çalışanlar işlerini yapsalar daha iyi olmazmı..
saglik sen 2 3 ay önce
Asil sizin derdiniz kendi adamlarınız seçilmedi. Yoksa 1 senedir olan bashekim simdi haber niye oldu
gezi olaylari 3 ay önce
devletçilik sana mi kaldi. Gezi olaylarında devlete karşı isyan peşindeydin. Simdi mi devletin yanindasin
Yeni atamalar.. 3 ay önce
Yeni atananların GEZİ geçmişi Yok mu sanıyorsun...Ne acayip şehir şu İzmir Herkes çıkar uğruna birbirine girdi, daha tecrübeli biri lazım İzmir'e...
Belge 3 ay önce
Adam belge koymuş ortaya sizin var mı belgeniz.
Bu ağızla konuşan 2 genel sekreter 2 il sağlık müdürü gitti:))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?