İşçiler Sağlık Bakanlığının Kapısından Seslendi: Bizde Zam İstiyoruz

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, "Doktorlarımızın olağanüstü çabasının değerli görülmesine elbette biz de çok seviniyoruz. Üzüntümüz ek zammın sadece hekimler için düşünülmüş olmasındadır." dedi.

Sendika 13.12.2021, 16:23 Zeynep Elmalı
İşçiler Sağlık Bakanlığının Kapısından Seslendi: Bizde Zam İstiyoruz

Ankara Şehir Hastanesi Acil Servis önündeki otoparkta toplanan Öz Sağlık-İş Sendikası üyeleri adına basın açıklaması yapan Sert, son 2 yıldır sağlık kurum ve kuruluşlarında insanüstü bir çabayla pandemi mücadelesi verdiklerini hatırlattı.

İşçi-memur, bütün sağlık çalışanlarının bir ekip halinde kovid ile mücadele konusunda destan yazdığını vurgulayan Sert, yeni varyantlarla ağırlaşan koşullarda da hizmetin sürdüğünü ifade etti.

Mücadelelerinin ülkece alkışlanmasından mutlu olduklarını dile getiren Sert, şunları kaydetti:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"Bu mücadelenin ülkece alkışlanmasından, değer görmesinden mutlu olmuştuk. Pandeminin kahramanları sağlık çalışanlarının ek zamlarla ödüllendirilmesi konusunda, bu ekip içinde ayrım yapıldığını görmekten, sağlık çalışanı olarak sadece hekimlerin adlandırılmasından, sağlık işçisinin adının hiçbir şekilde anılmamış olmasından da bir o kadar üzüntü duyduk.

Doktorlarımızın bu olağanüstü çabasının değerli görülmesine elbette biz de çok seviniyoruz. Üzüntümüz, ek zammın sadece hekimler için düşünülmüş olmasındadır. Üzüntümüz, sağlık çalışanlarına müjde denilerek açıklanan düzenlemenin, diğer hiçbir sağlık çalışanını kapsamamasındadır."

Pandemiden kaynaklı bir ek zam olduğu takdirde bundan sosyal hizmet işçilerinin de faydalanması gerektiğini ifade eden Sert, "Düzenlemenin geri çekilerek bütçe görüşmeleri sonrasına bırakılmasını ve bu süre zarfında 3 bakanlığın düzenlemeyi, gösterilen tepkileri de dikkate alarak yeniden ele alma kararını sağlık işçileri olarak yerinde buluyoruz." diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
memur 2 ay önce
gözünüze dizinize dursun daha geçen maaşlarınız neredeyse ikiye katlandı yıllarını heba edip okumuş insanlardan fazla alır oldunuz ne bu doymazlık? bizden alıp size versinler daha da doymuyorsanız
Herşeyin Başı Sağlık 1 ay önce
Sabah akşam internette gezip yorum yapan muhalefetin trolleri var tek dertleri var sağlıkçıları kızdırmak, kışkırtmak ve kaos çıkmasını sağlamak. Her yoruma aldırmayın, kişisel hırslara aldanmayın, oyunlara gelmeyin. Zam, para diye haykıranlara kanmayın çünkü onlar 3 günlük dünya için herşeyi satarlar. Özellikle eylem grev hak diye bağıranların tezgahına düşmeyin çalışın işinizi yapın gerisi halledilir elbet düzelir her sorun çözülür.
ANS TEK10 1 ay önce
SAYIN İŞÇİ KARDEŞLER SİZLER HANGİ HAKLA BİR DOKTORUN VEYA BİR HEMŞİRENİN MAAŞINI SORGULUYORSUNUZ SİZE CAN TESLİM EDİLMİYOR SİZ BİR İLACIN VERECEĞİ YAN ETKİNİN PSİKOLOJİSİNİ YAŞAMADINIZ Kİ SİZ ANCAK KAYBOLAN PASPASIN TEMİZLİK MALZEMESİNİN PSİKOLOJİSİ YAŞAMIŞSINIZDIR
İşçi 1 ay önce
ünvan farketmez durum analizi yapıp şu yorum yapanların tamamının gerizekalı olduğunu düşünüyorum. Zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış hesabı kimin ne alacağını kalkıp diğer bir hizmet sınıfına sormayacaklar herhalde.. Amk bi siz biliyorsunuz her işi,daha evindeki karısının yada kocasının ihtiyacını karşılayaman adamlar kalkmış burda ekonomi dersi veriyor,öteki ne hakkı varsa hakkını haram ediyor,öteki diyor ki torpille kadro aldınız,diğeri düşünmüş yazacak bişey bulamayıp sağlık personeli değiller vs demiş. Doktor kalkmış bizim kadar maaş alıyorlar demiş bunların hepsine cevabım net : Sanane?... Bana numaranızı yazın size doktor otoparkının fotoğrafını atıyım,eğer içerisinde 300 bin tl altı 1 tane araba gösterebilirseniz size yıllık maaşımı hediye edeyim. Bizim kimse ile bir yarışımız yok,hayır sizin haddinize olmadığı gibi bizim de haddimize değil kıyaslama yapmak,kim ne alıyorsa alsın herkes işini yapsın gitsin,harcadığınız vakite yazık...
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Hangi vasifla hangi okul ile sağlık çalışanları oluyorsunuz bi deyin bakayım vasıfsız işçi olarak biz sağlık çalışanları nin maaşlarıni geçtiniz be kpss siz kadro aldınız be her yıl 500 TL zam aldınız be yediye ikramiye yol yemek vbvb geliriniz var be devlet boş boş gezmeyin istihdam olsun diye güvenlikçi temizlikçi sekreter vbvb kadro açıp sizleri aldı gerek bile yokken hizmetliler vardı eskiden eskiden 2000 TL ye çalışıyordunuz buna razı olarak işe girmistiniz sırf ssk yatırılsin sağlık güvencem olsun yeter diyenler şimdi kafa tutuyor devlete gidin işinize
Zıkkım 2 ay önce
Zıkkım olsun bir çöp toplayıp bir paspas atmakla. Dayılarınızı. Torpiliyle okumuş adamları geçtiniz . Hakkıyla İş yapmazlar giderken söylenirler . Haram yiyiciler doymuyor.
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Pardonda nereniz sağlıkçı paspas atan kayıt yapan vbvb vasıfsız iscilersiniz diğer kurumlarda olan taşeronlar neyse sizde aynısıniz bir sağlık kuruluşunda çalışmanız sizi sağlıkçı yapmaz o zaman adliye çalışan da ben hakimim adliye personiliyim desin emniyet te çalışanda ben polisim emniyet personelinin desin varmı böyle birşey iş kimliginizde ne yazıyor onu söyleyin
5206 2 ay önce
Doktor kadar maaş alıyorsunuz neredeyse. Dr ve sağlık personelleri haklı bir şekilde eylem yapıyor hak arıyor, siz ne halt etmeye çıktınız oraya. Çok ayıp bu yaptığınız. İnsan biraz şükür sahibi olur. Yerini bilir.
hahaha 1 ay önce
:) Ağla ağla biraz daha ağla okumuşda bılmem ne olmuşda yaw işçi kadrosu okumakla alınmıyor :) halen anlamadınızmı belideyediki dsi de karayollarında işçiler kpss den atanmaz acıkdan yada işkurdan gelir :) haln diyor okudum da bilmem ne maaşlara zam yapacaklar tabi senin cebinden mi cıkıyor :) ocakda maaş lar 700o bin tl olacak :))
Sağlık 2 ay önce
İşçilerin kendini sağlık personeli ile denk görmeyi acilen bırakması lazım. Alınan eğitime, yapılan işe göre aralarında muhakkak fark olmalı anlayın artık bunu. Aynı fark hekim ile diğer sağlık personeli ile de olmalı. Sizlerde işçilerin size yetişmesine sinirlenip sonra kendinizi doktorlarla denk görmeyi bırakmalısınız.
Dr 2 ay önce
Adamlarda ki ozguven e bak hele utanmasalar tabiblerden daha çok maaş alalım diyecekler herşeyi biz yapıyoruz diyecekler vay anam vay ne günlere kaldık hiçbir sorumluluğu olmayan vasıfsız adamlar kendini tahıl ambarında sanıyorlar fasulyede kendini nimetten sayar misali
bjk 2 ay önce
yuhhh artık torpil le kadro aldınız şimdi tediye ikramiye bizden fazla alır oldunuz şimdi de utanmadan zam istiyorsunuz
Tta 2 ay önce
Hangi diploma hangi KPSS puanı ile hangi nitelikli işi yapıyorsunuzda zam istiyorsunuz bugün toplam gelirlerinizi aya bölünce sağlık personeli kadar hatta bazı aylar daha fazla alıyorsunuz , birilerinin oy devşirmek maksadı ile torpille işe alınmış hak yiyenlersiniz , biz sağlık personelleri alnının teri ile okumuş diploma sahibi olmuş üzerine yine sınavla hak kazanmış mesleğini icra eden unutulmuşlarız, mağrurlarız,mağdurlarız, Hakkımızı helal etmiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?