PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İşçi Sendikası Genel Başkanı Sağlık Bakanlığına Seslendi: Promosyon Komisyona Girmek İstiyoruz!

Yaklaşık 170 bin sağlık işçisini temsilen yetkili sendika olarak Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı promosyon görüşmelerine dahil olmak istediklerini söyleyen Genel Başkan Sert, ihale sürecinin şeffaf olarak yürütülmesini istedi.

Sendika 21.11.2022, 14:51 Cansu Polat
İşçi Sendikası Genel Başkanı Sağlık Bakanlığına Seslendi: Promosyon Komisyona Girmek İstiyoruz!

Sağlık Bakanlığında görev yapan bilgi işlem personelinden temizlik personeline kader sürekli işçilerin yetkili sendikası olan Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı promosyonu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı promosyon ihalelerinin İl Sağlık Müdürlüklerinden alınarak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağı kararının başlangıçta kendilerini memnun ettiğini ancak gelinen nokta itibariyle şeffaf olunmaması ve tarafların bilgilendirilmesi nedeniyle bir kaos ortamının oluştuğunu dile getirdi.

Öz Sağlık İş Genel Başkanı Sert, İl Sağlık Müdürlükleri uhdesinde promosyon ihaleleri yapılırken komisyonlara sendika olarak temsilci bulundurduklarını ve yapılan pazarlıklarda çalışanların tatmin olabileceği rakamlara ihalelerin yükseldiğini hatırlatan Sert, Bakanlığın yürüttüğü promosyon görüşmesinde rakamların yarı yarıya azaldığı bilgilerinin ortada dolaştığını söyledi.

Banka promosyonları konusunda ilk günden itibaren sendika olarak girişimlerini devam ettirdiklerini söyleyen Öz Sağlık İş Genel Başkanı Devlet Sert, çalışanları memnun edecek bir anlaşmanın yapılarak sonucunun duyurulmasını istedi.

Yorumlar (20)
İşçi 2 hafta önce
Hani sizin memur sendikaları birde çamur atıyorsun ayıp senin için de konuşmuş ha bu kafayla size az bile yapıyor sendikalarınız böyle düşünüyorsun madem
Husin 2 hafta önce
Memur kim ki biz hakkımızı alırız o dediklerin bizi eleştirir qnca it ürür kervan yürür fazla takilma
Sağlıkçı 2 hafta önce
Pastadan paymı istiyorsun yani
Husin 2 hafta önce
Ortada pastami var :) 3 un 1 ini qlirsin bekle
Bir memur?? 2 hafta önce
İdarecilikte verin,hatta hemşireler, doktorlar,sağlık memurları ne işe yarıyor bıraksınlar onların işlerinide taserondan geçen işçiye verin.Adamlar hakediyor. Sınav yok,eğitim yok ,liyakat yok .Bence hakları verin gitsin.
işççi 2 hafta önce
yakında o da olacak inş. yatan zihniyettensin sende
Yıllarını vermiş memur 2 hafta önce
İmamı uzman yapan bakanlıktan fazla bişey beklememek lazım
Amele Sağlıkçısı 2 hafta önce
Müjde Tokat İSM'de gene promosyon ihalesi pos çıktı doğru dürüst teklif bilgisi bile yok ortalıkta adamlara pasta yedirip geri gönderiyoruz....
alii 2 hafta önce
niye sonradan görmeler ne hakkınız varfki
işçi 2 hafta önce
Onların tırnagı etmezsin. Yıllarca yattınız iş yapmadınız şimdi çekemiyorsunuz
Sendikali 2 hafta önce
Bedavadan memur oldular tediyesi ikramiyesi yol parası iki katı gece vardiya parası iki katı promosyon alın gözünüz doysun
İŞÇİ 2 hafta önce
NAZAR ETME NE OLUR ÇALIŞIN SİZİN DE OLUR
Sgk 2 hafta önce
Sizler bu ülkede ne urettiniz zararinizdan başka bu ülkeye kârıniz yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın