İnsan Yerine Konmak İstenen Bir Sağlık Ordusu Var!

"8 aydır izin kullanma ,aile ile sosyal hayat dan ödün ver ,ağır iş yükü altında çalış raporlu veya engelli isen diğer kurumlarda izinli sayılır iken sağlık da ise çalışma zorunlu dur ! " diyen Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Köksal, "Fazla mesai vermeyeceğim diye 25 milyon gelirin arasında 80 bin TL devlet meselesi oldu ! " dedi.

Sendika 19.11.2020, 11:49 19.11.2020, 11:59 Güler Sağlam
İnsan Yerine Konmak İstenen Bir Sağlık Ordusu Var!

Ak Partili ile Akp Li farkı

3.Basamak yoğun bakım da çalışan hemşire 2 yatağa 1 hemşire olarak planlama yapılmıştır . Normal zamanda hastalar entübe (cihaza)bağlı iken hareketsiz dirler.

Korona döneminde hastaların ölüm oranı entübe edildiğinde dönüş oranı çok düşük olduğu İçin son ana kadar yatan hastalar uyutulmuyor ! Bu sebeple hastanın bakımı zorlaşıyor .

Covid ile beraber her hastaya müdahale ederken giyilen özel kıyafetler bakımı zor hale getirdi. Çalışanların iş yükü iyice arttı .İçerde verilen onurlu mücadeleyi görmezden gelenler tarihin tozlu raflarında yerini alacaklar !

Şimdi rakam ve istatistik uzmanı sahadan ve siyasi bedel ödemekten uzak idarecilerimiz 4 yatağa bir hemşire baksın diyor !

4 veya 2 telafuz ederken o kadar kolayki yoğun bakıma düşüp yaşamayan bilmez !

Fazla mesai vermeyeceğim diye 25 milyon gelirin arasında 80 bin TL devlet meselesi oldu !

Siyasetçi eğer sahayı takip ediyor ise bu sorunu çözer beş dakika da !

Her gün covid e yakalanan sağlık personeli iyileşmese bile işe dönmek zorunda ! Sayımız her gün eksiliyor iş yükümüz artıyor !

8 aydır izin kullanma ,aile ile sosyal hayat dan ödün ver ,ağır iş yükü altında çalış raporlu veya engelli isen diğer kurumlarda izinli sayılır iken sağlık da ise çalışma zorunlu dur !

Hepsini geçtim insan yerine konmak istenen bir sağlık ordusu var ! Masa başında bizler değil idareciler talimat yağdırıyor hemde Vatsap dan !

İldeki siyasetçi de il de evi olmayan millet vekilide şunu bilsin ki başarılı bürokrat ları alır seçim zamanı istediğin mahallede gezdirir oy istersiniz.

Halk ile arasını açan ,çalışan ne durumda bilmeyen bizler değil Siyaset dir !

TIKLAYIN

Reisin şehri emanet ettiği ama yalaka bürokratlar İçin çalışanları yok sayan lardır sorumlular .

Bu şehir bizim şehrimiz dir.

Görev süresi bittiğinde bu şehirde ikameti olmayan lar bizi temsil etmiyor dur.

Bugün eğer hala sakin duruyor isek temsil ettiği makama saygımız dan dır.

Başarıyı ölçmek gayet basitdir ! Çalışanlara anket yaparsınız ne durumda görürsünüz !

Biz birilerinin zoruna da gitse doğruları söyleyeceğiz !

Birilerinin zoruna gidecek diye üç maymunu kör sağır dilsizi oynamayız !

Yerimiz çalışanların yanıdır!

Haber yaparken paylaşım saatine bakmayanlar sahada olmadığımızı söylemişler !

idarecinin günlük kaç kez tuvalete gittiğini biliriz !

Sahada her daim çalışanlar ile beraberiz !

Hasan Hüseyin KÖKSAL

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
AcilDoktoru 6 ay önce
Fazla mesai yok,ustelik fazla mesaim oldugu halde Ek Odeme aldigim icin riskli birim uzerinden degil de normal uzerinden hesaplaniyor! Hakkim haram zehir zikkim olsun!
mehmet yılmaz 6 ay önce
tebrikler,
biraz daha dikkat çekici eylemler yapmak gerekiyor,
Ruhsuz 6 ay önce
Yetkili sendika olarak ne yaptın sen bırak şow yapmayı sadece çene başka bir şey yapmıyorsunuZ
Sağlık memuru 6 ay önce
Hüseyin beyi çok takdir ediyorum sağlık sitelerinden takip ettiğimiz kadarıyla kimseden çekinmeden kişisel kariyer kaygısı taşımadan sağlık personelinin hakkını cesur bir sekilde savunan bir sendika başkanı tüm sendika başkanlarına özellikle sağlık sen başkanlarına örnek olmasını dilerim
Çankırı 6 ay önce
Çankırı örnek al örnek, şu adamın tırnağı kadar olun yeter, Tebrikler Hüseyin Başkan
doktor hemşire 6 ay önce
Sağlık da ülseratif kolit hastası %50 engelli işci hastalık aktif pretnol 48mg salofalk lavman,salofalk şase kullanıyor ama görevinin başında hiç bir pozitif ayrımcılık yok diğer kurumlarda evde bunu bir düzenleme gelsin bu hastalıkları en iyi hekimler bilir ama sonuç ortada taktirinize bırakıyorum sayğılar.
Seyfi Kartalkuşunu 6 ay önce
Vay başkan vay. Az kalsın siyasi parti il başkanı olacakmışsın. Güzelce sorunları anlatır iken ilde evi olmayan siyasetçi diye laf yuvarlayarak dalmışsın. Hesabı saha ne sendika veriyor ne dernek ne stk. Millet siyasetçiden seçim döneminde ve sonrasında hesabı öyle bir soruyor ki sen üzülme. Girme bu konulara. Çalışanın hakkını aramak için açıklama yapıyorsun. Mv. evi Eskişehirde yoksa yok sana ne. Bunu söyleyince çözüm mü ürettiğini zannediyorsun. Sendikacılarında anlı şanlı büroları altlarında en lüks arabaları ve ellerinde en ileri teknoloji teleforları var. İmkanlarınız üyelerinizden daha çok.
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?