İcradan Satılık Doktor İlanına Tepki!

Doktor satışı ilanıyla sosyal medya başta olmak üzere bir çok mecrada tepkilere neden olan ilan için Tabipler Birliği Merkez Yürütme Konseyi bu akşam bir etkinlik düzenleyerek #affetmeyeğiz etiketiyle ilanı protesto edecek.

Sendika 11.09.2019, 22:33 12.09.2019, 22:44 Uğur Topal
İcradan Satılık Doktor İlanına Tepki!

İLANIN SORUMLUSU AKP VE SAĞLIK BAKANLIĞIDIR!

Açık arttırmaya çıkarılarak bir branş için 44 bin TL fiyat biçilen satılık doktor ilanında, Cizre İcra Dairesi doktor branşları için taşınır mal tanımında bulundu. TTB tarafından özellikle taşınır mal tanımlamasına tepki koyarken, mesleğimizi, hekimliği ilanlar ile açık arttırmada satışa çıkaranları affetmeyeceğiz denilen açıklamada, ülkeyi yöneten AK Parti iktidarı ile sağlıktan sorumlu Sağlık Bakanlığının yaşanan talihsiz durumdan sorumlu tutuldu. 

TIKLAYIN

6 Eylül tarihinde Cizre İcra Dairesi tarafından yayınlanan açık arttırma ilanında hekimlik mesleği için taşınır mal tanımlaması yapılarak, branşlar açık arttırma ile  44 bin 520 lira ile 55 bin 650 lira arasında değişen tutarlar da satışa çıkarıldı. 16 farklı branş için yayınlanan ilanla ilgili olarak Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi bu akşam sosyal medya üzerinden düzenleyeceği etkinlikle yaşananları ve olayın müsebbibi gördükleri Sağlık Bakanlığını protesto edecek.

Taşınırın açık artırma ilanı yoluyla icra yoluyla satışının Sağlıkta Dönüşüm Programının duvara çarptığının yani çöktüğünün ölüm ilanıdır denilen değerlendirmede, hekimliğin icra daireleri yoluyla açık artırma usulü satılan bir mal haline gelmesinin önüne geçeceklerini açıkladılar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?