PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hürriyetçi Sağlık Sen: Hemşireleri Kirli Ağızlarınıza Almayın

Hürriyetçi Sağlık Sen, Pusula Gazetesinin Sahibi Ali Rıza Tığ’ın kaleme aldığı yazının “Günün Fıkrası: Özel sağlık sigortası!” ara başlığı altında “hemşire” unvanını kullanarak cinsel içerikli ifadelerle meslektaşlarımızın itibarsızlaştırılmaya çalışılması ahlaki yoksunluğun göstergesidir diyerek hemşirelere sahip çıktı.

Sendika 13.10.2022, 19:41 13.10.2022, 20:57 Cansu Polat
Hürriyetçi Sağlık Sen: Hemşireleri Kirli Ağızlarınıza Almayın

Hürriyetçi Sağlık Sen genel başkanı Muhammet Birinci konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Merak ediyorum. Doğumundan ölümüne kadar eşinden, dostundan ve ailesinden görmediği şefkati, merhameti ve kadirşinaslığı hemşirelerden gören bir toplumun içinden bu denli aşağılık kalemşörler nasıl çıkar, nereden cesaret bululurlar, bunlar hangi amaca hizmet ederler. Sağlık çalışanlarına saldırmayı marifet olarak mı görüyorlar.

Gazeteci kisvesi altında meydanı boş bulduğunu sanan, kirli ağzıyla meslektaşlarımızı diline dolayan haysiyet celladına karşı suç duyurusunda bulunarak haddini bildireceğiz. Sağlık çalışanlarına yönelik bu denli aymazlık ilk değildir, son da olmayacaktır. Bilinmelidir ki, bundan böyle özelde hemşire arkadaşlarımız ve genelde sağlık ve sosyal hizmet çalışanları yalnız değildir. Hürriyetçi Sağlık Sen, hak mücadelesinin yanında çalışanların onur ve itibarlarının korunması yönünde tüm varlığını ve benliğini ortaya koyacaktır.

Yorumlar (0)