PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hep Sen ve Türk Hemşireler Derneği Bir Araya Gelerek Sorunları Görüşecek

Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası ve Hemşireler Derneği aldıkları karar sonucunda sağlık sisteminde yaşanan sorunların değerlendireceği bir toplantı yapacaklar.

Sendika 30.07.2022, 12:09 Cansu Polat
Hep Sen ve Türk Hemşireler Derneği Bir Araya Gelerek Sorunları Görüşecek

Hemşireler Derneği ve Hep Sen arasında yarın (31.07.2022) Ankara’da yapılacak toplantıda performans sisteminin tamamen kaldırılması başta olmak üzere sağlık sisteminde yaşanan sorunlar masaya yatırılacak.

Döner sermaye sisteminin kaldırılarak yerine tek kalemde yoksulluk sınırının üzerinde ücret talebi, performansa dayalı ek ödeme sisteminde yapılan her işlemin sisteme entegre edilmesi için çalışma yapılması ve yaşanan sorunların çözülmesi için atılacak adımların planlanması için Hep Sen ve Hemşireler Derneği Ankara’da toplantı düzenleyecek.

Hep Sen ve Türk Hemşireler Derneği tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Sendikamız ‘sağlıksız sağlık sisteminin’ sorunların çözümlerine yönelik çalışmalarına hızla devam etmektedir. Bu bağlamda; Ankara’da 31 Temmuz 2022 Pazar günü Türk Hemşireler Derneği işbirliğiyle — gündemde olan konularla ilgili toplantı gerçekleştirilecektir!

Başta performans sisteminin tamamen kaldırılması ve yerine tek kalemde yatacak yoksulluk sınırı üzerinde ücretlerin görüşülmesi ve bu sorunun çözülmesi noktasında atılacak adımların görüşülmesi,

Performansa dayalı ödeme sisteminde yapılan her işin karşılığının sisteme entegre edilmesi için çalışma yapılmasının görüşülmesi planlanmaktadır.”

Yorumlar (1)
A... 2 hafta önce
Eşi özel sektörde çalışan olmuyor mu?
29
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?