PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hep Sen Şehir Hastanelerindeki VİP Suit Odalarına İtiraz Etti

Şehir hastanelerinde uygulanan VIP (Very Important Person) suit odalar hakkında açıklamalarda bulunan Hep Sen Genel Başkanı bu odalarda tedavi gören çok önemli kişilerin kimler olduğunu sordu.

Sendika 07.08.2022, 09:06 Cansu Polat
Hep Sen Şehir Hastanelerindeki VİP Suit Odalarına İtiraz Etti

VIP (Very Important Person) suit odalarla ilgili itiraz sürecini başlattıklarını açıklayan Hep Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek, daha çok şehir hastanelerinde uygulamada olan VİP suit hasta odaları ile ilgili tüm bu kurumların sahibi olan vatandaşın bu servislerden sağlık hizmeti alıp alamayacağını sordu.

Hep Sen Genel Başkanı Şimşek Sağlık Hizmetleri Temel Kanunun 3. Maddesine değinerek Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanununa göre Kamu Kurumunda vatandaşlara ayrımcılık uygulanamayacağını belirterek VIP (Very Important Person) suit odalarının yer aldığı katın tabelasına ait fotoğrafı paylaştı.

Genel Başkan Şimşek vatandaş olarak VİP suit hasta odalarında tedavi gören çok önemli kişilerin kimler olduğunu sorduğunu, tüm bu kurumların sahibi olan bu milletin bu servislerde sağlık hizmeti alıp alamayacağını sorguladı.

Anayasamızın 10.maddesi, Anayasamızın 56.maddesi, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun 3.maddesi, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu’na göre kamu kurumunda vatandaşlara ayrımcılık uygulanamaz. Hep-Sen olarak itiraz süresini başlatıyoruz.”

Yorumlar (6)
??? 2 ay önce
Sağlık bakanlığı ayrı bir dünya 657ye tabi devlet memuru değilken hastane dışından atanan müdürlerin müdürlükleride hukuğa aykırı
Tug 2 ay önce
Dr yht de fiyat farkı var hastanede yok o parayı devlet ödüyor yht farkı sen ödüyorsun helal olsun o beynine
Dr 2 ay önce
o zaman hızlı trendeki vip leri de eleştirin
Kadie ALAN 2 ay önce
birinde kişi ona göre ücret ödüyor, diğerinde herkesten kesilen para ile sadece bir grup siyasi ve aieleri ücretsiz kalıyor dr olsan bilirdin.
sağ.mem 2 ay önce
Hastalarımızın herbiri kıymetli olmalı eşit davranılmalı Fetö ayağı tam gaz devam bu nedir yaaa
yeniden yapılındırma kardeş güncelleme yapılacak yani zam 2 ay önce
özelleşmenin ilk adımları anlamadınız mı yakında herkes görecek röngtgen labaratuvar yatak ücreti ambulans ücreti alınmaya başlayınca anlayacaksınız
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?