PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekimler, Hekimlik Yapamaz Noktaya Götürülüyor! Bir Hekim, ‘Ölüyoruz’ Dedi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın MHRS kapasitesinde %55 artış olduğunu söylemesinin ardından hekimlere yapılan insanüstü yüklemeler gündeme getirildi.

Sendika 26.01.2023, 05:42 Cansu Polat
Hekimler, Hekimlik Yapamaz Noktaya Götürülüyor! Bir Hekim, ‘Ölüyoruz’ Dedi!

Hekim Birliği, Sağlık Bakanı Koca’ya övülmesi gerekenin mesleğin icrasını güçleştiren afaki sayıların değil, “yapılan hakkıyla görev” olduğu hatırlatıldı.

MHRS randevuları ile ilgili hekimlerin dile getirdikleri eleştiriler artmaya devam ediyor.

Bir eğitim Araştırma Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Doktoru, randevu sayılarının artması ile her günlerinin savaştan çıkmış gibi olduğunu üstelik randevu fullken Sağlık Kurulu olan hekimlerin mevcut randevu sayılarının üzerine bu hastalara baktığını belirtti. Hekim eleştirisinde, Salı, Çarşamba ve Perşembe en az + 15 hastaya bakıldığını, hastane yönetiminden 10 – 12 saatleri arasında randevuları kapatmaları yönünde telkinde bulunarak bu sayede heyet hastalarına bakabilmelerinin önünün açılmasının istendiğini belirtti.

Heyet hastalarına bakılması için saat 10 ile 12 saatleri arasında randevu kapatılması yönündeki talebe yönetimin, heyetçi olmadıklarını, bu yüzden bu talebi kabul edemeyeceklerini söylediğini dile getirdi.

Aynı hekim yedek randevularla o gün ki randevu sayısının + 54 arttırıldığını, bunun üzerine heyet hastalarının eklendiğini, bunun da üzerine geç gelen hastaların olduğunu söyleyerek “ölüyoruz” isyanını dile getirdi.

Yorumlar (6)
smemuru 1 gün önce
iyide bu sistemi siz istediniz. döner sermaye para odaklı. niye şikayet ediyorsunuz ki. yıllarca koruyucu sağlık hizmetlerini savunsaydınız ya.
CERRAHH 21 saat önce
boş beleş konuşuyor herkes..bu sistemi getiren rşahıs ecep akdağ,doktorun ne alakası var
vatandaş rıza 1 gün önce
bakacaksınız tabi kide en az 15 tl teşvik taban alıyorsunuz para yok diye ağlıyordunuz ne oldu hasta bakmadan bedavadan para mı versinler sizlere onu mu istiyorsunuz
Bfjfk 20 saat önce
Sana 5 dk da fazla
Vatandaş 21 saat önce
Hiç düşündün mü hayvanı bile veterinere götürünce en az yarım saat bakıyor bir insan olarak o hayvan kadar kıymetimiz yok mu? Doktor 2 dakikada bize bakmak zorunda kalıyor neden kimse buna itiraz etmiyor günlük 100 hasta mı bakılır poliklinikte neden kimse kendini o hayvan kadar değerli görmüyor mesele sadece bakmak değil nasıl bakıldığı önemli
hakkı 1 gün önce
Döner sermaye denen adaletsizlik hepsi değil ama büyük bir kısmı ellerini ovuşturuyordu.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.