PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekim Sendikası Genel Başkanı Yine Hemşirelere Sataştı

Hekim Sendikası Genel Başkanı 5 Kasım’da Hemşirelerin Ankara’da düzenleyeceği mitingi eleştirerek “hekimler bizden 7 kat fazla ek ödeme alıyor diye eyleme gidiyorlar” dedi.

Sendika 27.10.2022, 19:35 27.10.2022, 19:46 Cansu Polat
Hekim Sendikası Genel Başkanı Yine Hemşirelere Sataştı

Hekim Sendikası Genel Başkanı Adil Kurban daha önce de tabip haricindeki personeller için Çaycı ve Bekçi benzetmesi yaparak sendikacılık anlayışının ortaya koymuştu.

Hekim haricindeki personelleri, hekimlere ek gösterge zammı yapılacak diye daha önce eyleme gitmekle itham eden ve genelliklelikle ayrışma söylemleriyle üye toplamaya çalışan Hekim Sendikası Genel Başkanı Kurban, “5 Kasım’da diğer sağlık çalışanları, hekimler bizden 7 kat fazla ek ödeme alıyor diye eyleme gidiyor, bize azıcık bir ek gösterge zammı yapılacakken de gittiler” dedi.

“Hekim haricindeki personelin, hekimlerle kıyas yapmalarının nasıl bir hata olduğunu öğrenemediler” diyen Kurban’ın açıklamaları sosyal medyada sağlık çalışanlarından tepki topladı.

Hemşirelerin hekimlerin kendilerinden 7 kat fazla maaş aldıkları için değil, 700 TL gibi komik bir ek ödeme almaları nedeniyle eyleme gittiklerini söyleyen bir hemşire, Adil Kurban’a “2 - 3 oy toplayacağım derken rezil olma Adil” diye seslendi.

Bilindiği gibi Türk Hemşireler Derneği 5 Kasım 2022 tarihinde Ankara’da miting düzenleyecek. Derneğin miting çağrısında hekimlerle ilgili en küçük bir ibare olmamasına rağmen bir sendikanın Genel Başkanının yalan ve yanlış algı yaparak mitingi sabote etme girişimini sağlık çalışanlarının takdirine bırakıyoruz.

Sosyal Medyadan Kurban’a Yapılan Eleştiriler:

Yorumlar (45)
Mr doctor 1 ay önce
Hastanede herkes halinden memnun doktor 80 bin temizlik görevlisi 15 bin alıyor en düşükleri maalesef hemşire 10 bin alıyor sesinizi duyurun sevgili hemşireler ebeler anestezi teknikeri arkadaşlar memurlar
Sağlıkçı 1 ay önce
Hekimsendikasi başkanı kendi ağzıyla demiş 7 kat fazla maaş aldığını. Bizden 7 kat fazla maaş alacak ne iş görüyormuş hekimler? Elbette maaşlar aynı olacak demiyoruz lakin 7 katta olamamalı
Memur 1 ay önce
Dr21 saat önce
Keşke 10 kat fazla alsak diyen tohtor..sen istesen alırsın.biraz dişini sıkacaksın.ben sana 10 olmasada maaşının 2 katını veririm.
Teşvikte i 1 ay önce
Pardon kaç olmalı az bile 7 kat hadi ordan.Oku sen de dr ol o zaman gir sınava hadi
ysp 1 ay önce
Kardeşim siz kendinize hekimleri ölçüt alanları anlamıyorum bizim ölçütümüz başka meslek grupları olmalı mesela emniyet mensupları gibi
12345 1 ay önce
Hekim fazladan ne iş görüyormuş dedin de hasta üzerinde ne sorumluluğun var ki bir tutuyorsun kendini. Şuan yargıtayda sana açılmış kaç dava var mesela? Bu zihniyetle anlaşamayız arkadaşlar
Hekime 1 ay önce
7 kat fazla maaş değil 7 kat fazla ek ödeme alıyor, toplam alınan paraya bakarsanız hekim maaşı hemşire maaşının 2 katı kadar. Her türlü 2 katınızı hak edecek iş yapıyoruz o yüzden sorun edeceğiniz bir şey yok.
Dr 1 ay önce
Keşke 10 kat fazla alsak
Ceren 1 ay önce
Bu Sendika Başkanı sağlıklı konuşmuyor bundan Genel Başkanı falan olmaz akli başında hic bir hemşire doktor doktor bizden fazla alıyor diye konuşmaz. Doktorlar tabiri fazla alicak ama hemşirelere de yeterli düzeyde ek ödeme verilmesi gerekir. Sağlık bir bütündür.
hemşire 1 ay önce
İptal ettireceğiz size ne
Uz dr 1 ay önce
25 senelik doktorum, sendika başkanı aleyhine yazı yazacaktım, burdaki yorumları görünce vazgeçtim, hak istemeyi bir türlü ogrenemedik, tek bildiğimiz başkasına da vermeyin, yazık
Bu ezik hekimi haberlestirmeyin 1 ay önce
Bu ezik tabip (orta doğu zihniyetli gekimleri) bozuntusunu haberlestirip itibar kazandirmayin admin. Tum meslekler yerine getirilince kutsaldır. Orta doğu zihniyetli hangi meslek olursa olsun kutsallığını kaybetmeye mahkumdur. Toplumca ahlak sorunu yaşıyoruz.
Dr 1 ay önce
Nah iptal ettirirsiniz
memue 1 ay önce
sen o nahı anana söyle..doktor olmuşsun ADAM olamamışsın.diploma cehaleti alır eşşeklik baki kalır.
Saglikci 1 ay önce
O nahı sizin munasip yerinize sokacagiz
Saban 1 ay önce
Adam hakli
Hemşirrrrrrr 1 ay önce
Biz alamıyorsak sizde alamıyacaksınız
Kes 1 ay önce
Aldık bile koçum, ne olacak?
uzm dr. 1 ay önce
İyi ki o Aralık'taki düzenlemeyi doktor maketi yakarak iptal ettirdiniz. Aralık'taki düzenlemenin en az 3 katı iyileştirme oldu. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın