PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliğinden Başhekime: Onurlu Davranıp İstifa Edecek misin?

Hekim Birliği Sendikası, Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliğinin yaptığı basın açıklaması ile ilgili “gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır” diyerek “biraz onurlu davranıp yalan yanlış beyanatın sebebiyle istifa edecek misin? sorusunu Başhekime yöneltti.

Sendika 11.07.2022, 20:47 16.07.2022, 11:24 Cansu Polat
Hekim Birliğinden Başhekime: Onurlu Davranıp İstifa Edecek misin?

Adana Çukurova Devlet Hastanesinde dün akşam saatlerinde başlayarak gece yarısına kadar devam eden Acil Servis baskını olayıyla ilgili tartışmalar ayrı bir boyuta geçti.

Yaklaşık 50 kişilik bir grubun devlet hastanesinin acil servisini basması sonucu servis çalışamaz hale gelmiş, can güvenliği olmayan hekimler hizmetten çekilmişti.

Olaylar üzerine Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliği açıklama yaparak Acil servisin basılması şeklinde tanımlanmasın doğru olmadığı ve haberlerdeki “acil servisin hizmet vermediği yorumunun da gerçek dışı olduğu savunulmuştu.

Başhekimlik açıklaması ile ilgili Hekim Birliği Sendikası sosyal medya hesabından “gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır” diyerek hastane de tutulan TUNAĞI yayınladı. Sendika açıklamasının devamında ise “Koyun can derdindeyken et derdindeki kasap gibi davranan eyy idari yetkili, gerçekleri yansıtmayan sizin beyanlarınızdır. Biraz onurlu davranıp, yalan yanlış beyanatın sebebiyle istifa edecek misin? sorusunu yöneltti.

Yorumlar (4)
Sözleşmesi fesh edilsin 3 ay önce
2012 yılında 663 KHK Recep Akdağ ve Abdullah Gül imzalı resmi gazete ile çıkan sözleşmeli yöneticilikle beraber çalışanlarla yönetimler arasında uçurum oluştu doktor işçi memur hiç farketmez kimse memnun değil vefat eden hekim için hangi yönetici doktorlarla beraber yan yana oldu pandemide izinler iptal edilirken hangisi yazık sağlık çalışanına dedi hangi yönetici tepki verdi
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 3 ay önce
istifa etmedi etmeyecek,,nedeni de belli... TIP TARIHI de bu bakani elbette yazacak makamdan gidince hekim icine cikamayacak..
Murty 3 ay önce
Aynı zamanda ordinaryüs yazmayı unutmussun Fatih abi
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 3 ay önce
Batmanda saglik personeline yine saldiri..onlem yasa olmadigi gibi.. caba bile yok. bakan istifa etmeyi bilmiyormu acaba.hekim icine cikacak yuzunuz olurdu en azindan
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?