PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası Türkiye'de Hiçbir Sendikanın Yapmadığını Yaptı!

Hekim Birliği Sendikası Türkiye'de hiçbir sendikanı yapmadığını yaparak diğer kamu görevlilerine göre daha fazla sendika aidatı ödeyen 4924 ve aile hekimlerinin sendik aidat kesintilerini binde ikiye düşürdü.

Sendika 21.08.2022, 15:53 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası Türkiye'de Hiçbir Sendikanın Yapmadığını Yaptı!

Hekim Birliği Sendikası Türkiye'de hiçbir sendikanı yapmadığını yaptı ve brüt gelirleri çok yüksek olan bu yüzden diğer kamu görevlilerine göre daha fazla sendika aidatı ödeyen 4924 ve aile hekimlerinin sendik aidat kesintilerini binde ikiye düşürdü.

Hekim Birliği Sendikasının aidatlarla ilgili yaptığı Tüzük Değişikliği sonrasında Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderdiği yazı ile "Hekim Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Çalışanları Sendikası olarak değiştirilmiş ve sadece 4924 sayılı Kanun ile 5258 sayılı Kanun statüsünde çalışan üyeler için kesilen aidat miktarlarının ise damga vergisine tabi brüt gelirleri toplamının “binde ikisi” oranında değiştirildiği" vurgulanarak buna göre işlem tesis edilmesi istendi.

Yorumlar (3)
Ali 1 ay önce
Fetöcu ondan düşürmüştür istifalar basladi
Engin 1 ay önce
Bilinçaltındakileri kusun bakalım. Brüt maaşları çok yüksekmiş peh peh peh. Kime göre kıyasladın da çok yüksek buldun?? Hekimlere verilen para gözüne batıyor herkesin nedense
HASAN DURAN 1 ay önce
MANŞETE BAK.NE YAPMUŞ NE YAPMIŞ
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?