PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası Taleplerini Yineledi!

Hekim Birliği Sendikası acil yapılmasını beklediği taleplerini 13 başlıkta duyurdu.

Sendika 18.07.2022, 03:24 18.07.2022, 04:03 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası Taleplerini Yineledi!

Hekim Birliği Sendikası tarafından yapılan açıklamada sağlıkta şiddetle ilgili kırmızı kart sisteminin işletilmesi ve şiddete başvuran kişinin başka bir sağlık kuruluşu var ise şiddet olayının gerçekleştiği kuruma girmesinin yasaklanmasını talep etti.

Merkezi genel bütçeden ödenen tek kalem maaşın yeniden düzenlenmesini isteyen sendika, ödenen ücretin en az kıdemli tabip albay veya birinci dereceye ayrılmış o10 yıllık hakim ve savcı maaşında düzeyinde olmasını iletirken, Alo 18e ve CİMER şikayetlerinin doğrudan hekimlere yansıtılmaması ile hastanelerden “doktorumuzdan memnun musunuz?” gibi aramaların sonlandırılmasını istedi.

Hekim Birliği Sendikası aile hekimleri ile ilgili olarak aile hekimliği sözleşme ve ödeme yönetmeliğinin derhal geri çekilmesi gerektiğini belirterek hak ediş ücretlendirmesinde 2700 nüfusa düşülse dahi aile hekiminin sorumlu olduğu nüfus 4000 gibi hak ediş alması için katsayıların arttırılmasını talep etti.

Sendika hekimlerin toplam gelirinin yüzde 80’inin temel maaş, yüzde 20’sinin ise döner sermayeden olacak şekilde düzenlenmesini de istedi.

MHRS randevu sisteminde de düzenleme yapılmasını bekleyen Hekim Birliği Sendikası, randevu sürelerinin 15 dakikadan az olmamak üzere hekimler tarafından belirlenmesini kaydetti.

Sendikanın Diğer Talepleri İse Şu Şekilde Oldu:

Yorumlar (3)
Realite 1 ay önce
Hekimlerin özlük haklarında düzelme hala muallak iken , sistem eror vermeye başlayınca , istifalar , emeklilik vs her geçen gün daha güçlü hale geliyor hekim sendikaları. Yaptıkları grevler vs basında yer verilmesede , muhattap alınmasalarda iktidar tarafından hekimler üzeride sürekli etkin hale geliyorlar. Hekim sendikaları olmalı , tabiki olmamalı ( memur sendikları olmamalı , hekim asla ) Hekim sendikarı önümüzdeki 4-5 ayda en etkin güç haline gelecekler gözüküyor. ( sendika üyesi sayısı çok elzem değil ) Özelikle uzman hekimlerin % 70 hekim sendikalarından birisine üye hale gelir ve ortak hareket ederler ise , hükümetler muhattap almasa bile sistemi belilerler. Bayram öncesi 2 günlük grev etkiyi az gösterdi mesala . 11 gün polikl,n,khizmeti olmadı. Diğer yardımcı sağlık personelinin çalışması , hekim grev yapınca çok anlam ifade etmiyor. Sağlık hekim üzerine kurulu , akademik yapıdır. Sağlık yönetimi vs saçma sapan , sonradan uydurulan , kavramalrda ki gibi , tanı ve tedavi projedir, hekimlerde sağlık sisteminin parçasıdır kavramı sadece varsanıdır. Hayaldir , gerçeklikle bağdaşmaz. Sağlık sisteminin temel taşı , ana organı hekimdir, Yan kolu hemşire, ebe , tekniker gibi eknik elemanlar ile önemli işlevsel organlardır. İdari yapılar ise üniversitede ki gibi sekreteryadır sadece: Hotel yönetim sistemi ile sağlık sitemi yönetmenin sonuçları yavaş yavaş sistem çöküşü ile ortaya çıkıyor maalesef.Sekreterya idari yapılar kendilerini hastane sahibi , sahada ki hekim ve teknik ekibi çalışan işçi görme zannından vazgeçilmeli. İdari personeller olması gereken sekrterya konumuna dönmeli.
Personel 1 ay önce
3 şeye çok taviz verildi hastayı musteri gibi sabimsikayet hasta haklıdır tabi iyi insanlarida basimizin üstünde yeri var hekimsenin sayssinde diğer 2 sendikada faydalaniyor saygilar tumsaglik çalışanlara
hekim 1 ay önce
heki birliği sendikasını destekliyoruz. sistem battı. bütün uyarılara rağmen düzeltmiyorlar. bunlar hekimlerin özele geçmesi için dolaylı mobbing uyguluyorlar. sağlık ve göçmenler sonlarını getiriyor.
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?