PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası: Meclis 1 Ağustos‘ta İradesini Ortaya Koymalıdır

Hekim Birliği Sendikası, 1 Ağustos günü sağlıkta şiddetin bitirilmesi için TBMM’nin iradesini ortaya koyması gerektiğini açıkladı.

Sendika 28.07.2022, 05:52 30.07.2022, 09:04 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası: Meclis 1 Ağustos‘ta İradesini Ortaya Koymalıdır

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in düzenlediği basın toplantısında; 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü Türkiye Büyük Millet Meclisini olağanüstü toplantıya davet etmek için Meclis Başkanlığına dilekçe ile başvuruda bulunduklarını açıklamıştı.

Sağlıkta şiddet konusundaki görüşleri, önerileri Meclis’te yapılacak Genel Görüşmede tüm siyasi partilerin dile getirmesini beklediklerini belirten Özel, ardından 16 maddelik kanun teklifinin görüşülmesini talep edeceklerini açıklamıştı.

CHP Meclis Grubunun TBMM Başkanlığına verdiği dilekçe sonrasında Meclis Başkanı Mustafa Şentop 1 Ağustos Pazartesi günü Melis’i toplantıya çağırmıştı. Ancak Ak Parti, MHP ve HDP toplantıya katılmayacaklarını açıklamıştı.

Konuya ilişkin sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Hekim Birliği Sendikası, “Sağlıkta şiddet bitirilmek isteniyorsa, 1 Ağustos 2022 günü TBMM iradesini ortaya koymalıdır.” diyerek bir video yayımladı.

Yorumlar (1)
nurcihan gümüş 2 ay önce
Sayın AKP vekilleri 1 Ağustos günü lütfen meclise gidin. Her şeyi zaten red ediyorsunuz. bari bu sefer evet oyu kullanın. Seçim zamanı geldiğinde sağlık personelinin yüzüne bakmak için peçe takmak zorunda kalırsınız
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?