PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası ‘Hekime Yönelik Şiddetle’ İlgili Cuma Hutbesi İstedi

Hekim Birliği Sendikası cuma günü camilerde okutulacak cuma hutbesinde hekime yönelik şiddet konusunun işlenmesi için Diyanet İşleri Başkanlığına başvuruda bulundu.

Sendika 18.07.2022, 21:16 18.07.2022, 21:39 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası ‘Hekime Yönelik Şiddetle’ İlgili Cuma Hutbesi İstedi

Hekim Birliği Sendikası, kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya'nın Konya Şehir Hastanesinde görevi başında şehit edilmesinin anısına bu cuma günü Türkiye genelinde tüm camilerde okutulacak cuma hutbesinde “Hekime yönelik şiddet” konusunun işlenmesini talep etti.

Sendika “hekime yönelik şiddet” konusunun gündeme getirilmesi için Diyanet İşleri Başkanlığına yazılı başvuruda bulundu.

Hekim Birliği Sendikası‘ndan yapılan açıklamada “hemen hemen her gün şiddete maruz kalıyor, katledilerek tükeniyoruz” denildi. “Sesimizi, feryâdımızı, ağıtlarımızı duyurmaya çalışıyoruz” denilen sendika açıklamasında “Vatandaşlarımıza, halkımıza; hasta ve yakınlarına bir kez de siz seslenin, siz anlatın lütfen” çağrısında bulundu.

Yorumlar (3)
Memur 1 ay önce
İsabetli olmuş
tahsin fatih 1 ay önce
hutbe ile olsaydi ulkede hirsiz katil saldirgan kalmaz herkes ahlakli yasaya saygili olurdu.1300 yildan fazla suredir hutbeler bunu anlatiyor. demek ki baska bir eksik var siz onlari duzeltin.
.... 1 ay önce
her konuya burnunu sokan imamlar konuşun hadi görelim yer mi yemez mi
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?