PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası: Hakim ve Savcılara Sağlıkta Şiddet Yasasıyla İlgili 'Meslek İçi Eğitim' Verilsin!

Hekim Birliği Sendikası, Sağlık’ta Şiddet Kanunu’nun titizlikle ve eksiksiz uygulanabilmesi için, Türkiye Adalet Akademisi’ne de başvurarak, Hakimlere ve Savcılara “Meslek İçi Eğitim” verilmesine dair görüş ve önerisini sundu.

Sendika 07.06.2022, 13:51 16.07.2022, 11:23 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası: Hakim ve Savcılara Sağlıkta Şiddet Yasasıyla İlgili 'Meslek İçi Eğitim' Verilsin!

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, yaptığı açıklamada; “Biz Hekimler’in en önemli ve öncelikli sorunlarından birisi; “Sağlık’ta Şiddet”tir.” dedi.

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI RTÜK’E BAŞVURDU…

Sağlık’ta Şiddet’in önlenmesine ilişkin Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un, 27.05.2022 Tarih’li Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, Hekim Birliği Sendikası olarak (RTÜK) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na başvurduklarını ve “İlgili Bakanlıklar’ca ve/veya Kamu Kurum ve Kuruluşları’nca hazırlanan ve/veya hazırlanmakta olan “Öncelikli Yayın” veya “Kamu Spotu” bulunmaması halinde, Radyo ve Televizyonlarda yayınlanmak üzere Sağlık’ta Şiddet ve Yeni Cezaları konulu “Kamu Spotu” hazırlama konusundaki irade ve kararlılıklarını ilettiklerini” belirtti.

(RTÜK) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı’na,
Konu : Sağlık’ta Şiddet’in Önlenmesi Hk.

Kısa adı “Hekim Birliği” olan Hekim ve Sağlık Çalışanları Birliği Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası; 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümlerine dayalı kurulan Kamu Görevlileri Sendikası'dır.

Biz Hekimler’in önemli ve öncelikli sorunlarından birisi de; “Sağlık’ta Şiddet”tir.
Sağlık’ta Şiddet’in önlenmesine ilişkin Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 27.05.2022 Tarih’li Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Sendika’mızca; 4688 Sayı’lı Kanun’un “Kamu Personeli’nin çalışma koşulları ve iş güvenliklerinin geliştirilmesi konularında Görüş bildirmek” (Madde 19/A), “Üyeleri’nin sorunlarının çözülmesine yönelik bilimsel çalışmalar yapmak ve yayınlarda bulunmak” (Madde 19/D), “Üyeler’in Personel Hukuku’nu ilgilendiren konularda Yetkili Makamlar’a sunulmak üzere çalışmalar yapmak” (Madde 19/E) hükümleri uyarınca;

İlgili Bakanlıklar’ca ve/veya Kamu Kurum ve Kuruluşları’nca hazırlanan ve/veya hazırlanmakta olan “Öncelikli Yayın” veya “Kamu Spotu” bulunmaması halinde, RTÜK Kamu Spotları Yönergesi kapsamında, Radyo ve Televizyonlar’da yayınlanmak üzere “Sağlık’ta Şiddet ve Cezaları” konulu “Kamu Spotu” hazırlama konusundaki irademizi ve kararlılığımızı Saygı ile sunarız.

Dr. Yakup Gökhan Doğramacı
Hekim Birliği Sendikası
Genel Başkan Yardımcısı

Yorumlar (1)
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 2 ay önce
oneri iyi niyetli ama hic bir ise yaramaz...ceza yasalarinda temel konu yorum ve ictihatdir yerlesmesi 20 yil alir..COZUM SUDUR.hukukcu kimligi olan hekimlerin yorumu en aza indiren yasa teklifi hazirlayip sunmasidir.. BU MUMKUNDUR
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?