PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası: Eşitsiz Uygulamaya Maruz Kalan Tüm Hekimlerimiz İçin Verilecek Hak ve Onur Mücadelesinin Yanındayız

Hekim Birliği Sendikası gerekli düzenlemenin aynı tarihte yapılmaması nedeniyle eşitsiz uygulamaya maruz kalan tüm hekimler için verilecek hak ve onur mücadelesinin yanında oldukları açıklandı.

Sendika 18.08.2022, 14:05 18.08.2022, 14:10 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası: Eşitsiz Uygulamaya Maruz Kalan Tüm Hekimlerimiz İçin Verilecek Hak ve Onur Mücadelesinin Yanındayız

Hekim Birliği Sendikası tarafından yapılan basın açıklamasında hekimler olarak aylardır birlik oldukları, çoğaldıkları, sağlık sisteminin aksayan yönlerine dikkat çekerek taleplerini gittikçe gürleşen sesleriyle Hekim Birliği çatısı altında dile getirdikleri belirtildi.

Hekim Birliği tarafından dile getirilen talepler arasında kimi hekimin istifa, kimi hekimin göçe, kimi hekimin ise çok sevdiği mesleklerini bırakmaya kadar götüren geçim sıkıntısı nedeniyle maaş ve özlük haklarında yapılmasını istedikleri iyileştirmeler olduğu ifade edildi.

12 Ağustos tarihinde yayınlanan Ek Ödeme Yönetmeliğinin yayınlanması ile seslerinin duyulmuş olduğunu umduklarını belirten Hekim Birliği Sendikası tek kalemde temel maaş taleplerinin gerçekleşmesini en önemli beklentileri olduğunu, ancak aksine ücret kalemlerinin artırıldığı, performansa dayalı hesaplamaların devam ettiği, ödeme hesaplamalarının subjektif ve yer yer bastı ve torpil unsuru olabilecek kriterlere dayandırıldığını belirtildi.

Hekimlerin gelirlerinin büyük kısmının yine belirsiz ve değişken ek ödemelerden oluştuğu vurgulanan açıklamada ASM, TSM, İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri, 112 Ambulans Hizmetleri, Üniversiteler ve SBA kadrosunda üniversitelerde çalışan hekimler, asistanlar ile kurum hekimleri, kiminin hakları özel yönetmelikler ve genelgeler ile düzenlenecek olsa da ya dahil edilmememişler ya da yönetmelikte yeterli olarak yer almadıkları dile getirildi.

Zorunlulukları mevcut olsa da verilen tarihte tüm hekimlerle ilgili düzenlemelerin ayrım olmaksızın yetiştirilmesi, camiadaki bugünkü hayal kırıklığı ve kırgınlığı yarattığı ifade edildi.

Hekim Birliği Sendikasının yaptığı açıklama şu şekilde:

Yorumlar (1)
sakin adam 2 ay önce
manisa turgutlu başhekiminin yaptıklarını siz ortaya çıkartmıştınız. takip ediyormusunuz... oradaki onurlu hekim ve sağlık personelini yalnız bırakmayınız....
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?