PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği: Sadece Hekim Haklarını Amaçlıyoruz

Hekim Birliği Sendikası, hekimlerin çalışma koşullarına dair hak ve menfaatlerini korumak amacıyla kurulduklarını belirterek hedeflerinin siyasi veya ideolojik bir amaç gütmeden, hekim hakları konusunda etkili ve kalıcı kazanımlar sağlamak için hekimleri bir çatı altında toplayan, sadece hekim haklarını amaçlayan bir birlik olmak istediklerini duyurdu.

Sendika 20.07.2022, 05:13 20.07.2022, 11:57 Cansu Polat
Hekim Birliği: Sadece Hekim Haklarını Amaçlıyoruz

Sosyal medya hesabından “Biz Kimiz” başlığı ile yapılan açıklamada, sahada çalışan hekimlerin çalışma, mesleki sorunlarına ilişkin, bağımsız haklarının hak ve menfeaat mücadelesi arayışında doğdukları kaydedildi.

Hekim Birliği Sendikasının siyasi-ideolojik bir amaç gütmeyen hekimlerin hak ve menfaatlerini korumak için, Hekimlik mesleği için, hekimler için, hekimler tarafından kurulduğunu vurgulandı.

“Kurucu üyelerin siyasi veya ideolojik amaçları olmadan, sahada çalışan hekimler gibi sorunlarımıza çözüm arayışı içerisinde, bu mücadele yolunu açmaya çalışan ve hepimizi bir araya getirerekmeye çalışan hekimleriz” ifadesine yer verildi.

Hekim olarak ben bir sendika kursam şunu yaparım, ben bir karar olsam bunu alırdım dediğimiz yerde biz varız diyen Hekim Birliği, “bu nedenle sahadan doğan biz hekim birliği aslında siz hekimlersiniz” denildi.

Yorumlar (12)
smemuru 3 ay önce
Hekimler yıllarca bu işin bir ekip işi olduğunu hala kavrayamadı. Sağlıkta işte sadece hekimelrin hakkını savunayım diğerleri naparsa yapsın anlayışı çok büyük bir yanllıştır. Yıllarca döner sermayeden para gelilrken herşey güllük gülüstaanlıktı hekimler mutluydu ama saağlık çalışanları döner alamıyordu kimsnin umrunda olmadı. para bitti aşk bitti. çıktılar ortaya. Saağlıktaki her sorunun ele alınması düzeltilmesi gerekir. Sağlık ocakları kapatılırken, koruyucu sağlık hizmetleri yere alınırken nerdeydiniz. Sistem baştan sona zaten yanlıştı ama paralar size aktığı için hiç sesinizi çıkaarmadınız. Şimdi biz hekimlerin hakkını savuncaz diğerleri naparsa yapsın la yine bir sonuç elde edemezsiniz. Çalın oynayın. Zaten sizin bu zihniyetiniz bu sistmi bu hale getirdi.
Gy dr 3 ay önce
Sağlık sen hekim dışı sağlık çalışanının hakarını savunduğu için ve hekimleri ittiği için hekim sendikaları kurulmuştur. Bundan sana ne ki? Ben yıllarca okumamın be halen daha eşşek gibi çalışmamın hakkını almak istiyorum! Dr düşmanlığı yapmayın, inan bıktık sizin zihniyetinizden.
Bir sağlıkçı 3 ay önce
Her kadro kendi sendikasını kursun ne güzel iş o... vhki sen hemşire sen sağlık fizikçisi sen.... sadece hekim hakları çok yanlış bir tabir olmuş sendika kurup sadece bir iş kolunun hakkını savunmak... böylece memurlar bölünür mevcut siyasi iktidarların da dediği olur... her zaman bir olmanın peşinde koşturacağınıza bölünün bçlünün bölünün. Şimdi sıradaki aşama hekim sen için deki hekimlerin uzmanlık dallarına göre sendika kurmaları. Ortopedi sen içhastalıkları sen göz sen cerrah sen. Sonra bunlarda ayrılır. Gastroenteoloji sen genel cerrah sen plastik cerrah sen endokrinoloji sen... sonra nasıl ayrılacaklar bilim dünyası şaşkın ????
Saglikci 3 ay önce
Siz hekimlerden kendinizden baskasini dusunmeniz beklenemezdi zaten.Sasirdikmi hayir.yillarca ozel muayene adinda bu ulkeyi somurdunuz.suanki halkin ofkesinin kokeni cok eskilere dayaniyor. Bu kafayla siz devam ettiginiz surece herkesimden tepki almaya ve otekilestirilmeye mahkum olursunuz.o parayla donen beyninize saglik isinin bir ekip isi oldugunu artik sokun.
Tr sağlık 3 ay önce
Fikirler önemli. Ama dediğin gibi olmuyor gülüm. 40 yaşın altındaki kaç hekimin muayenehanesi vardı? Sen okeye devam, boş vaktin çok nasıl olsa.
Hekim 3 ay önce
Çok haklı bir yaklaşım. Diğer sendikaların hiçbirinin yönetim kurullarında tek bir hekim dahi yok. Ve hekime yönelik her iyileştirmeyi baltalıyorlar. Madem non-hekimler bu şekilde yapacaklar o zaman hekimler de kendi başının çaresine bakmak zorunda. Zaten üye sayıları diğer sendikaların yanında 0 kalır. Hiç olmazsa yapay non-hekim problemleriyle uğraşıp vakit kaybetmemeliler. Diğer sendikalar zaten hekim haklarını savunmuyor. Hatta hekimlere karşı düşman hukuku uyguluyor. O zaman hekimler de kendi göbeklerini kendileri keserler. Kimse de bunun karşısında duramaz. Hiçbir non-hekim sendikası da karşımıza çıkmaya cesaret dahi edemez. Onların onda biri üye sayımızla hepsini ezer geçeriz. Biz bu sistemin omurgasıyız. Bize yoksa hiçbirine de olmayacak. Çok net...
Kerim 3 ay önce
Haklilar
Seylan 3 ay önce
o zaman dernek kuracaksınız sendika değil, böyle bir açıklama sendikanın kapanmasına neden olur
turat 3 ay önce
Darısı diğer branşlarında başına
Bir sağlık personeli 3 ay önce
Yaptığınız açıklamaya bak tüzüğünüze bak.... tüzüğünüzü aynen kopyalıyorum ve buraya yapıştırıyorum

Bu hizmet kolunda, işçi statüsü dışındaki bir kadro veya sözleşmeli personel pozisyonunda, eğitim, öğretim, bilim, hizmet dahil tüm sağlık basamaklarında çalışan sağlık iş kolundaki kamu görevlisi hekim ve diğer sağlık çalışanlarının görev yaptığı kamu kurum ve kuruluşları ile bunlara bağlı işyerlerinde Türkiye çapında faaliyet gösterir

Şimdi size kim inanacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?