PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği: Gereği Yapılmayacak mı?

Ağza alınmayacak küfürleri üstelik kâğıda yazarak hekime ileten vatandaşla ilgili Hekim Birliği Sendikası “gereği yapılmayacak mı?” diye sordu.

Sendika 30.09.2022, 00:31 01.10.2022, 15:29 Cansu Polat
Hekim Birliği: Gereği Yapılmayacak mı?

Aile Hekimliği Uzmanı Kürşat Akkaya, kadın meslektaşına yönelik, sıra beklemek istemeyen bir vatandaş tarafından O. Çocuğu diye başlayan, ağza alınmayacak hakaretlerle devam eden ve tehditlerle son bulan yazılı hakaretleri sosyal medyadan paylaştı.

Doktor Kürşat Akkaya, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek “bir doktor abimiz olarak bu şahıslarla nasıl iletişime geçilir? örnek verebilir misiniz?” diye sordu.

Diğer taraftan Hekim Birliği Sendikası Aile Hekimi Kürşat Akkaya’nın paylaşımına destek vererek şu ifadeleri kullandı: “Emniyette amire, adliyede hakime yapamaz ama hekime yapabiliyor. Peki neden? Çünkü bu davranışı sebebiyle kendisine bir şey olmayacağını düşünüyor.”

“Uygulamaların onun bu düşüncesini doğruladığını belirten” Hekim Birliği Sendikası, devletin kurumunda devletin memuru’nun hakarete uğradığını vurgulayarak “gereği yapılmayacak mı?” sorusunu yöneltti.

Yorumlar (1)
Milletin gözünde hekimler paragöz 2 ay önce
Milletin gözünde hekimler paragöz ve orta-doğu zihniyetli, egoları tavan yapmış. Sagolsun hekim bakanı bunu onayladı ve hekimlerine kesenin agzini açtı.