PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği: Aile Hekimliği Ceza Yönetmeliğinin Hukuksuzluğu Anayasa Mahkemesi Tarafından Tescillendi

Hekim Birliği Sendikası Anaysa Mahkemesi’nin Aile Hekimliği Ceza Yönetmeliğinin hukuksuzluğunu tescillediğini belirterek kararın memnuniyet verici olduğunu açıkladı.

Sendika 06.08.2022, 08:37 06.08.2022, 10:19 Cansu Polat
Hekim Birliği: Aile Hekimliği Ceza Yönetmeliğinin Hukuksuzluğu Anayasa Mahkemesi Tarafından Tescillendi

Aile Hekimliği Ceza Yönetmeliğinin hukuka aykırılığından dolayı iptal edilmesinin en temel taleplerinden biri olduğunu belirten Hekim Birliği Sendikası, Ceza Yönetmeliği hukuksuzluğunun Anayasa Mahkemesi tarafından tescillendiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı Bile İsteye Hukuksuzluğu Devam Ettirdi

Ceza Yönetmeliğinin iptal edilmesi için tüm imkanlarıyla mücadele verdiklerini belirten Hekim Birliği Sendikası, Sağlık Bakanlığının bu mücadelelerini görmezden geldiğini, bile isteye hukuka aykırılığı devam ettirdiğini, Anayasa Mahkemesi’nin ise bu hukuksuzluğa dur dediğini belirtilerek, sözleşmenin fesini gerektiren nedenlerin iptal edilmesinin memnuniyet verici olduğu dile getirildi.

Ceza yönetmeliği nedeniyle birçok hekimin mağdur olduğunu açıklayan Hekim Birliği, hak kaybına uğrayan hekimlerin bulunduğu ileri sürülerek, hukuka aykırılığı tescillenen Aile Hekimliği Ceza Yönetmeliğini devam ettirerek hak kaybına sebep olanlara, bunun hesabını vermeleri gerektiği belirtildi.

Yorumlar (2)
ASE 2 hafta önce
Kamu çalışanı olan aile hekimliğinde çalışanlara yönetmelikle ücret verilmesi saçmalık ve anayasaya aykırı, nitekim geçmişte üç dört sefer yönetmelik değişikliği yapılarak maaş lar hep düşürüldü. maaş ın nüfusa göre ödenmesi adalet ve eşitlik ilkesine aykırı, sürekli nüfus kaybına uğruyoruz zam geliyor, vergi dilimi sayesinde, hep geri gidiyoruz. Ya bu iş düzeltilsin yada son verilsin böyle giderse hekim ve çalışan kalmayacak, hekimlerin faturalarla uğraşması çok saçma, 15 yıldan fazladır aile sağlığı çalışanıyım hiç kimse fikrimi sormadı çok yazık.
dr Mahzun 2 hafta önce
İtal edilen yönetmelikle sözleşmesi fesh olan fakat mahkemesi devam eden Aile hekimlerinin durumu ne olacak şimdi.Mahkemeler bu durumu dikkate alacakmı
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?