Hastanedeki Yolsuzluk Operasyonu Sendikaya mı Uzandı? Sendika Yöneticileri Gözaltında!

Yüklü miktarda usulsüz ödemeler ve zimmet iddialarıyla başlatılan operasyonda gözaltına alınan hastane müdür yardımcı ve bir personelin yetkili sendika da görev yapması gözleri sendikaya çevirdi. Sendika Başkan Yardımcısı ve Hastane temsilcisinin usulsüzlük ve zimmet iddialarıyla gözaltına alınması sosyal medyadan tepki topladı.

Sendika 14.12.2021, 18:04 15.12.2021, 10:40 Zeynep Elmalı
Hastanedeki Yolsuzluk Operasyonu Sendikaya mı Uzandı? Sendika Yöneticileri Gözaltında!

Hep Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek tarafından yapılan açıklamada; "Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde malum sendikanın il başkan yardımcısı hastane temsilcisi (kurumda sözleşmeli yönetici) hastaneyi dolandırmaktan yapılan operasyon ile göz altına alınıyor. İddialar milyonluk vurgun yönünde. Bu malum yapıdan istifa etmek devlete hizmettir." denildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

HABERİN GEÇMİŞİ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, SEAH'ta görevli müdür yardımcısı E.S. ile sağlık memuru B.P. "resmi belgede sahtecilik ve zimmete para geçirme" suçlarından gözaltına alındı.Yürütülen ilk idari soruşturmada, zimmetine para geçirdiği öne sürülen müdür yardımcısı E.S'nin bir süre önce görevinden istifa ettiği öğrenildi. Detaylar için tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
İSTANBULA DA OPERASYON 1 ay önce
İnşAllah bu mali operasyonlar İstanbuldada yapılır ve kimki devleti soyuyor,Devletten çalıyorsa hepsi bedelini ödesin. Emniyet sebepsiz zengileşen yöneticilerin sendika başkanlarının mal varlığını araştırsın. Garibanın, emeğiyle kazananların hakkını çalanların kursağından kustursun inşAllah Hukuk ve Devlet.
Mersin 1 ay önce
Lütfen yolsuzluk ve Zimmet den Mersine de Bi el atın artık. Altından kimler çıkacak kimler. Başkan mı dersiniz yardımcımı dersiniz şoförüne kadar kimler kimler....
Konyadan 1 ay önce
Daha önce eski adı konya eah şimdiki adı meram devlet hastanesi müdürü ve aynı zamanda sağlık sen başkan yardımcı olan kişide bu tür olaylara karışmış ve akabinde istifa etmişti. Hakket ne oldu bu kişiye. Yane kısacası yapanın yanında kar kalıyor yaptıkları. Hiç kimseye bişey olmaz.
ali veli 1 ay önce
bu ne ya, her yer hırsız olmuş, çalan çalana
Ayhan 1 ay önce
Kesin İş yoğunluğundan istifa etmistir.işi iyi öğrenince yetistirememisler
Aksaray112 1 ay önce
Geçenlerde çankırıdada benzer bir haberiniz vardı noldu ordaki hastane müdürleri görevlerine devam ediyorlarmı
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?