Hastanede Kaos Yaratıldı, Barış Bozuldu İddiası!

"Ayvacık Devlet Hastanesi yönetimi maalesef gösterememiş kaos yaratıp çalışma barışının bozulmasını sağlamıştır. " diyen Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “Ayvacık Devlet Hastanesine yaklaşık 6 ay önce atanan Başhekim ile birlikte hastanede görevli Türk Sağlık Sen üyesi sağlık çalışanlarına sürekli mobbing uygulanmakta. Hastane yönetimi keyfi olarak üyelerimize farklı görevlendirmeler yaparak yer değişikliğine gitmektedir” diye konuştu.

Sendika 17.03.2021, 18:48 17.03.2021, 18:55 Güler Sağlam
Hastanede Kaos Yaratıldı, Barış Bozuldu İddiası!

COVİD-19 salgınına karşı ön cephede sağlık çalışanları 1 yıldır mücadele ederken, Ayvacık Devlet Hastanesi Türk Sağlık Sen üyeleri de hastane yönetimi ile mücadele ediyor. Pandemiden dolayı verdikleri mücadele karşısında aileleri ile dahi çoğu zaman görüşemeyen sağlık çalışanları üzerinden mobbing iddiaları bu sefer Ayvacık Devlet Hastanesinden geldi.

'TÜM YASAL YOLLARA BAŞVURDUK'

TIKLAYIN

Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekiminin uyguladığı mobbinge karşı tüm yasal yollara başvurduklarını ifade eden Başkan Çakmak, “Ayvacıktaki tüm üyelerimize de mobbing uygulandığı yönünde şikâyetlerini alıyoruz. Hastane başhekimliğine atanan şahsın Türk Sağlık Sen’e düşmanca tavrı karşısında bizlerde tüm yasal yollara başvurduk. Üyelerimizin haklarını sonuna kadar savunacak ve kimsenin keyfi uygulamasına boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu.

'KAOS YARATILDI, BARIŞIN BOZULMASI SAĞLANDI'

Başkan Çakmak, şöyle devam etti: "Hastane yönetimin yapmış olduğu bu görevlendirmeler tamamen il sağlık müdürlüğünden bağımsızdır. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile ilgili birim Ayvacık Devlet Hastanesinden ihtiyaç duyulan kurumlara görevlendirilecek olan kişilerin hiçbir zaman ismini ve sendikasını sormaz ve belirtmez. İl Sağlık Müdürlüğü sadece hastaneye bizi şuraya göndermek üzere şu kadar şu özelliklerde personel gereklidir diyerek uygun olan kişinin görevlendirilmesini talep eder. Ama maalesef hastane yönetimi bu tür görevlendirmelere Türk Sağlık Sen üyelerine uygun bulmuştur. Sağlık il müdürlüğü bu süreçte tamamen yapıcı ve olması gereken tavrı sergileyerek hizmetin aksamaması yönünde doğru olanı yapmışlardır. İl müdürlüğümüzün bu konuda göstermiş olduğu hassasiyeti Ayvacık yönetimi maalesef gösterememiş kaos yaratıp çalışma barışının bozulmasını sağlamıştır. İl sağlık müdürlüğümüzün konu ile ilgili yöneticilerine gösterdikleri hassasiyet ve yapıcı tavırlarından dolayı teşekkür ederim."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
sarı sendika 4 hafta önce
maalesef tüm hastanelerde aynı keyfilik sürüyor,bakanlık seyrediyor
4
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?